Лікування підошовних бородавок у Вінниці
Бородавки на підошвах — доброякісні нарости, викликані вірусом папіломи людини (ВПЛ). Він потрапляє в організм через подряпини, порізи та інші вразливі місця на шкірі. Найчастіше в зоні ураження виявляються п’яти і носки. Під постійним тиском при ходьбі утворення проростає всередину і перетворюється в твердий мозоль.
Підошовну бородавку можна розпізнати за такими ознаками:
— Невеликі багатошарові або зернисті поразки на підошві.
— Тверді ущільнення, які нагадують чітко сформовану пляму, що вказує на проростання бородавки всередину.
— Чорні «шпилькові головки» зі згустками кровоносних судин.
— Горбки з порушенням шкірного малюнка.
— Болючість стопи при ходьбі або в положенні стоячи.
Потрібно терміново звернутися до лікаря, якщо новоутворення змінюють колір, довго не проходять, або їх стає більше. Люди з діабетом і невропатією (пошкодженням нервів) повинні в обов’язковому порядку обстежити ноги. Ослаблення імунної системи, у тому числі ВІЛ, також привід для термінового огляду при появі підозрілих плям на шкірі, які можуть бути сигналом іншої недуги.
Підошовна бородавка має безліч проявів, але причини полягають в одному — існує більше 100 типів ВПЛ. Деякі з них викликають шкірні нарости. Далеко не кожен контакт з вірусом стає причиною зараження. Тільки в теплому і вологому середовищі ВПЛ стає активним і проникає через тріщини, розм’якшену під дією води шкіру. Іноді інфекція поширюється, і кількість вузликів збільшується. З’являються окремі утворення на різних ділянках кінцівок, парні плями на контактуючих частинах пальців, розсип дрібних горбків, які формують одну велику зону. Найчастіше хворобою страждають діти та підлітки, вагітні жінки і інші люди з ослабленою імунною системою.
Підошовна бородавка визначається під час звичайного огляду у дерматолога. В деяких випадках потрібна біопсія — взяття зрізаного скальпелем шматочка для лабораторного обстеження.
Лікувати чи чекати одужання?
Найчастіше утворення на підошвах проходять самі по собі протягом кількох років. Але біль, велике поширення дають підстави для активних дій. Лікування може виявитися затяжним, так як підошовні бородавки стійкі до багатьох процедур.
Стартова терапія — завжди сама щадна і безболісна, і включає наступні види:
— Заморожування (кріотерапія) за допомогою рідкого азоту руйнує наросли тканини. Хімічний вплив утворює пухир, і мертва шкіра відшаровується за тиждень. Процедура може бути болючою.
— Хірургічне видалення бородавок полягає в зрізанні наростів за допомогою кюретажу з одночасною електрокоагуляцією — припіканням електричним струмом. Шкіру необхідно знеболити. Процедура пов’язана з ризиком утворення рубців.
— Видалення підошовних бородавок лазером передбачає обробку утворення світловими імпульсами і відразу припікає крихітні кровоносні судини. Припечена тканина відмирає, відпадає, при правильному виконанні ймовірність рубцювання мінімальна.
Підвищення імунітету проти вірусу
Імунотерапія є одним з нових методів усунення зовнішніх проявів ВПЛ. Препарати активізують захисні сили організму, і для такого впливу існує два способи:
— Обробка інтерфероном, який є синтетичним варіантом білка імунної системи. Лікування може тривати від 5 до 30 днів, однак цей препарат підходить для лікування підошовної бородавки у дитини. Прикладом є ліки Віферон.
— Обробка антигенами, які змушують імунну систему розвивати захисну реакцію саме проти доброякісних розростань. Метод заснований на ін’єкційному введенні препаратів і вивчений мало.
Після кожного сеансу лікування лікар дає вказівки щодо догляду за раною, очищенню, перев’язці. Можливо, буде потрібно застосування додаткових засобів. Наприклад, креми з антибіотиками в складі, що допоможуть уникнути поширення інфекції.
Чи можна захиститися від шкірних проявів ВПЛ?
Заразитися вірусом папіломи людини може кожен, і бородавки з’являються в абсолютно здорових людей під час застуди або сезонного ослаблення організму. Прості правила допоможуть зберегти чистоту і красу ніг:
Запобігайте прямого контакту з плямами, наростами, навіть власними. Або мийте руки після цього.
Тримайте ноги в чистоті та сухості. Кожен день міняйте шкарпетки.
Не ходіть босоніж в громадських місцях, носіть шльопанці в басейнах і роздягальнях.
Не використовувати одні і ті ж ножиці, пемзу для шкіри, що уражена хворобою, і здорових ділянок.
Розпрощатися з бородавками назавжди — складно. Вірус залишається в організмі і пробуджується при першому ослаблення імунного захисту. Однак підтриманням особистої гігієни та здоровим способом життя можна знизити ризик хвороби.
У Вінниці та Вінницькій області існує досить мало досвідчених спеціалістів по лікуванню підошовних бородавок. Наш центр – один з найкращих по цьому питанню. Якщо у Вас виникли питання щодо лікування підошовних бородавок – запрошуємо на консультацію!
Добавить комментарий