?Вплив альфа, бета і гамма променів?
Літо наближається все ближче та ближче, а сонечко гріє все тепліше і тепліше, проте воно не тільки гріє нас, але й опромінює. Існує декілька видів випромінювання: альфа, бета і гамма.
Розпочнемо із альфа випромінення.
Альфа-випромінювання (a-випромінювання) — корпускулярне іонізуюче випромінювання, яке складається з альфа-часток (ядер гелію), що випромінюються при радіоактивному розпаді чи при ядерних реакціях, перетвореннях. Альфа-частинки є одним з продуктів спонтанного розпаду радіоактивних ізотопів, таких як радій чи торій. Альфа-частинки можна затримати навіть аркушем паперу, тому вони ніяк не нашкодят організму. Одержані вченими знання дозволили розробити лікувальну альфа-терапію.
Спектр можливих процедур включає: радонові ванни, пиття радонової води, вдихання повітря з радоновим компонентом. Медики вважають, що застосування у терапії альфа-частинок є більш ефективним, ніж бета-випромінювання. Для знищення ракових клітин процедур альфа-терапії необхідно значно менше. Також дана терапія має протизапальну, знеболюючу та заспокійливу дію, тому призначається пацієнтам при шкірних захворюваннях, гінекологічних, серцево-судинних, а також проблем з опорно-руховим апаратом.
Бета-випромінювання (б-випрмінювання) — потік електронів, що виникає при бета-розпаді. Як і Альфа терапія існує Бета — терапія. Бета- терапія — опромінення електронами, що утворюються при бета-розпаді. Існує кілька форм бета-терапії: випромінюючі аплікатори можуть прикладатися до уражених ділянок тіла, або ж розчини, що містять у собі випромінюючі ізотопи можуть вводитися внутрішньопорожнинно. Бета-терапія є різновидом променевої терапії, і використовується для лікування пухлин та інших патологічних змін у тканинах. Бета-частинки добре затримуються одягом, тому небезпеку становлять, в першу чергу, при потраплянні на шкіру або всередину організму. Так, після чорнобильської катастрофи люди отримували бета-опіки ніг, через те, що ходили босоніж.
Га́мма-випромі́нювання або гамма-промені — електромагнітне випромінювання найвищої енергії з довжиною хвилі меншою за 1 ангстрем. Гамма-промені мають найбільшу проникність з усіх видів радіації. Відповідно, від них найважче захиститися. Попри небезпеку гамма-променів для живих організмів, вони застосовуються в медицині. Здатність високочастотних фотонів руйнувати живі клітини застосовують для стерилізації медичних інструментів і для знищення ракових клітин. Для діагностики застосовують мічені атоми, які випромінюють гамма-промені.
Тому для меншого впливу цих випромінювань на шкіру існує багато препаратів із SPF. Що таке SPF? SPF — сонцезахисний фактор — речовина, яка може поглинати ультрафіолетові промені, оберігаючи шкіру від згубного впливу. На упаковці завжди вказується ступінь захисту — від SPF 5-10 (найслабшою) до SPF 60-100 (максимальної). До недавнього часу сонцезахисна косметика випускалася тільки у вигляді лосьйонів і кремів. Зараз же ринок розширився — з’явилися спреї, спеціальні серветки. На відміну від своїх попередників, вони містять речовини, здатні захистити шкіру зсередини. Якщо хочете грамотно вибрати засіб — скористайтеся наступною порадою: Під час перебування на сонці визначте приблизний час початку почервоніння шкіри. (Зазвичай це 15 хв .; хоча показники можуть коливатися від 2 хвилин до півгодини). Свій безпечний час помножте на показник фільтра: 15 хв. множимо на SPF 20 = 300 хв. Також хороший захист надають препарати з вмістом металів(наприклад титан) вони працюють, як зеркала, які відбивають ці випромінювання, і цим надають більший захист вашій шкірі. Тому ми радимо вибирати препарати,які містять в собі додатковий захист від цих та інших видів випромінювання.
Добавить комментарий