Демодекоз: що це таке і як з ним боротись
Захворювання на демодекоз викликається підшкірним кліщем, який виявляється у вмісті сальних залоз, частіше всього обличчя. В осередку ураження відчуваються сверблячка, печіння, повзання.
На шкірі обличчя біля носа, губ, іноді на лобі і щоках, на початку захворювання з’являються дрібні червоні цятки, які в подальшому перетворюються у вузлики, на перших порах дрібні, потім зливаються між собою, а згодом в результаті інфікування нагадують внутрішні вугри.
Останнім часом відзначається значна кількість таких хворих, вони лікуються роками без видимого ефекту через неправильний погляд на збудника захворювання.
Передається демодекоз частіше від пір’я подушок, від домашніх папуг, у сільській місцевості від сіна і соломи.
Виникає хвороба у осіб з тонкою чутливою шкірою. Серед хворих більше 90% — жінки.
Кліщі посилюють запальну реакцію при рожевих вуграх і періоральному дерматиті не тільки за рахунок своєї активності, а й у результаті переносу на собі мікроорганізмів у більш глибокі відділи волосяних фолікул шкіри.
Цей мікроскопічний шкірний кліщ є у всіх, але розвивається він за сприятливих для нього умовах. Поштовхом, що провокує розвиток демодекозу, вважається зміна шкіри в кислу сторону. Причинами таких змін можуть бути: порушення роботи шлунково-кишкового тракту і щитовидної залози, гепатит, вегето-судинна дистонія, вагітність, алкоголь, куріння, стреси, зниження імунітету і дуже часто — застосування оральних контрацептивів.
З’явившись, демодекоз переслідує людину довгий час. Він може зникати і з’являтися вже на іншому місці. Період найбільшої активності кліщів припадає на весну-літо.
При демодекозі шкіра погано переносить умивання водою і милом — червоніє, свербить, набрякає, з’являються нові висипання. Її стан погіршується на сонці, в солярії або в басейні з хлорованою водою, а також при застосуванні тоніків, лосьйонів (спиртових та не спиртових), зволожуючих кремів.
Глибока чистка та застосування скрабів сприяють тільки розселенню збудника на нові території.
Демодекоз дуже нагадує алергію або підшкірний вугровий висип, тому будь-який прояв схожий на вугрову сип повинен викликати у косметолога питання: чи не демодекоз це?
Найнадійніший спосіб — це направити клієнта до лікаря-дерматолога. Для встановлення точного діагнозу лікар направляє клієнта для лабораторного аналізу шкірного соскоба.
Лікування демодекозу триває 1,5-2 місяці анти паразитарними засобами.
У мого сина(30 років) псоріаз з 12 років.По всьому тілу . Щороку лежав у лікарні. Лікувався. Та результат завжди тимчасовий. А коли лікарі перейшли до гормонального лікування, син відмовився. І уже більше 10 років підтримується літнім морським загаром. Це наразі єдине, що допомагає. Допоможіть, будь ласка.