Як взимку доглядати за шкірою малюка?
Кожна матуся, яка хоче, щоб її малюк не тільки відчував себе чудово, але і виглядав чудово, повинна освоїти догляд за шкірою дитини взимку. На жаль, діти дуже сприйнятливі до негативних факторів зовнішнього середовища. Нерідко у малюка, який опинився на морозі, починає лущитися шкіра.
Однак не тільки холодна погода може негативно позначитися на зовнішності карапуза. Сухість повітря в квартирі – ще один несприятливий для дитини фактор. Так і м’які, на перший погляд, кліматичні умови можуть викликати почервоніння, подразнення і лущення шкіри. Як же вберегти дитину від суворої зими?
ЗИМОВІ ПРОГУЛЯНКИ І ДОГЛЯД ЗА ШКІРОЮ ДИТИНИ
Навколишнє середовище впливає на малюка досить агресивно. Шкіра дитини погано реагує на мороз і сухе повітря. Для того щоб в холодну пору року непосида виглядав чудово, скористайтеся наступними правилами:
1. Готуйтеся до прогулянки. Якщо ви збираєтеся зробити зі своїм карапузом подорож по міських околицях, то спочатку одягніться самі, а потім вже наряджайте малюка. В іншому випадку загорнена дитина обов’язково спітніє, поки буде чекати вас. Вийшовши на вулицю мокрим, малюк напевно підхопить застуду.
Крихітка буде прекрасно себе почувати, якщо ви надягнете на нього бавовняну майку, вовняну кофту і теплі штанці. Віддайте перевагу одягу з натуральних тканин.
Не намагайтеся надіти на малюка кілька кофтинок і штанців. Карапузові, одягненому в «сто одежинок», буде важко рухатися.
2. Збираючись на прогулянку, покладіть в сумку спеціальні серветки для догляду за дитячою шкірою. Ними ви зможете витирати дитині носик по необхідності.
3. Перебуваючи на вулиці, слідкуйте за станом шкіри маляти. Якщо ви запідозрили, що карапуз отримав обмороження, то негайно відведіть його в тепле місце. Не намагайтеся занадто швидко розігріти крихітку. Температуру тіла необхідно підвищувати поступово.
4. Щоб шкіра вашого малюка не обвітрилася, за 10-15 хвилин до прогулянки нанесіть на її відкриті ділянки вазелін або живильний крем.
5. Шкіра губ не має природної захисної плівки, тому швидко обвітрюється на морозі. Для того щоб запобігти цій неприємності, необхідно регулярно змащувати губи гігієнічною помадою або бальзамом. Для малюка підійде засіб, що не містить барвників та інших шкідливих домішок.
6. Крем з високим вмістом олій – відмінно захистить дитячу шкіру взимку. Після його нанесення на поверхні шкіри утворюється захисна плівка. А ось від засобів на водній основі краще всього відмовитися.
7. Повернувшись з прогулянки, не забудьте видалити крем з дитячого обличчя. Для цього використовуйте м’яку серветку.
8. Переконайтеся, що засіб, який ви будете використовувати для догляду за дитячою шкірою, не містить шкідливих домішок. Віддайте перевагу кремам, що добре живлять і захищають шкіру. В основі таких засобів знаходяться рослинні олії.
Креми, що містять синтетичні жири, не проникають в глибокі шари шкіри, отже, характеризуються низькими захисними властивостями.
ДОГЛЯД ЗА ШКІРОЮ ДИТИНИ ВДОМА
Необхідно, щоб догляд за шкірою дитини взимку здійснювався на вищому рівні. Для цього необхідно не тільки правильно одягати малюка перед прогулянкою, але і забезпечити для нього оптимальні умови в приміщенні. У цьому вам допоможуть наступні поради:
1. У холодну пору року повітря в квартирі стає сухим. Справитися з цією проблемою допоможе зволожувач повітря. Якщо у вас немає можливості придбати це диво техніки, то поставте в кімнату відро з водою, а на батареї повісьте мокрі рушники. Чим ширше ви підберете ємності, тим краще буде зволожуватися повітря.
2. Постарайтеся, щоб взимку дитина вживала достатньо рідини. Час від часу пропонуйте їй чисту воду.
3. Якщо є можливість, то уменшіть обігрів в приміщенні. Не намагайтеся відтворити в квартирі спекотні тропіки. Оптимальна температура повітря для дитини – +20-22 градуси. Краще одягнути карапуза тепліше, ніж створити несприятливі для нього умови.
4. Пам’ятайте: дитяча шкіра відрізняється високою чутливістю. Віддайте перевагу гіпоалергенним засобам, схваленим педіатрами та дерматологами.
5. Не лише погодні умови, але і сухість повітря в приміщенні можуть призвести до того, що на обличчі малюка з’являться ознаки подразнення. Наносіть на суху дитячу шкіру зволожуючий крем мінімум один раз в день. Добре, якщо ви будете проводити цю процедуру після купання малюка.
6. Для гігієни малюка використовуйте косметичні засоби на гелевій основі або рідке мило. Якщо дитина ще не ходить, але активно повзає, то мийте йому руки з милом.
7. У холодну пору року шкіра дитини отримує мало кисню, та ще й потіє, так як постійно знаходиться в теплі. Крім того, підгузник і одяг натирають дитячу шкіру, виступаючи своєрідними подразниками. Це неминуче веде до утворення попрілостей.
Щоб малюку було комфортно, кожен раз, після зміни підгузника, протирайте шкіру вологою серветкою і змащуйте спеціальним кремом. Можете використовувати дитячу присипку.
Добавить комментарий