КУРСИ КОСМЕТОЛОГІВ У ВІННИЦІ

КУРСИ КОСМЕТОЛОГІВ У ВІННИЦІ

НА ПРОТЯЗІ КОЖНОГО МІСЯЦЯ ДО 25 ЧИСЛА ПРОХОДИТЬ НАБІР У НАСТУПНІ ГРУПИ КУРСІВ КОСМЕТОЛОГІВ У ВІННИЦІ. ЗАПИСУЙТЕСЬ ЗАРАЗ! Далі »

КАРБОКСИТЕРАПІЯ У ВІННИЦІ

КАРБОКСИТЕРАПІЯ У ВІННИЦІ

Карбокситерапія вважається одним з різновидів мезотерапії. Суть процедури полягає у введенні під шкіру діоксиду вуглецю (вуглекислого газу). Мета процедури — стимулювання вироблення колагену і регенерація тканин. Далі »

ЛІКУВАННЯ ПІДЛІТКОВИХ ВУГРІВ У ВІННИЦІ

ЛІКУВАННЯ ПІДЛІТКОВИХ ВУГРІВ У ВІННИЦІ

Здорова та красива шкіра у підлітка - це реально! Не дайте вуграм та акне шансу вплинути на Вашу самооцінку та зовнішній вигляд! Далі »

ДЕРМАТОСКОПІЯ: СУЧАСНА ДІАГНОСТИКА РОДИМОК ТА УТВОРЕНЬ

ДЕРМАТОСКОПІЯ: СУЧАСНА ДІАГНОСТИКА РОДИМОК ТА УТВОРЕНЬ

Головна перевага дерматоскопії в тому, що це дослідження абсолютно безболісне. При цьому шкіра не пошкоджується. Це свого роду фотографія зі збільшенням і спеціальною ід світкою. Вже через 2-3 хвилини фахівець ставить діагноз. Далі »

 

Як розпізнати екзему?

Екзема

Екзема – хронічне захворювання поверхневих шарів епідермісу, яке проявляється в будь-якому віці і на будь-якій ділянці тіла. Найчастіше вона локалізується на руках і обличчі. Вимагає комплексного лікування. Екзема не заразна, не злоякісна.

СТАТИСТИЧНІ ДАНІ ПО ЗАХВОРЮВАННЮ

Екзема може вражати людей в будь-якому віці. Але найбільш часто такий діагноз ставиться в дитячому і юнацькому віці, «любить» недуг і літніх людей. Кількість хворих дорослих обчислюється 20% від всього числа пацієнтів. Відсоток чоловіків і жінок приблизно однаковий.

ЯК ЕКЗЕМА ВИГЛЯДАЄ

Про те, як виглядає екзема, сказати однозначно не можна. Її характерні симптоми залежать багато в чому від перебігу запального процесу на шкірному покриві. Виділяють такі прояви на тілі:

  • стадія еритематозу (початкова) гостро проявляється яскраво вираженим почервонінням і появою м’яких вузликів, які переходять в пухирці з рідким вмістом серозного характеру;
  • мокнуча стадія. Відбувається розрив везикул. Це призводить до того, що з’являються точкові рани, ерозії, які з’єднуються між собою у велику екземну одиницю, яка має характерні симптоми;
  • стадія утворення скоринки характеризується підсиханням мокрої поверхні.

Не виділяють час переходу від однієї стадії до іншої. Початкова може тривати кілька тижнів, а може протягом декількох днів покритися пухирцями. Вони можуть бути досить різноманітними і займати різний часовий проміжок. Шкірний висип має особливість розповсюджуватися від середини до країв, що дозволяє спостерігати в центрі шкірного покриву більш свіжі симптоми висипки, які поступово підсихають і утворюють кірочки ближче до краю. Якщо захворювання не лікувати, то стадія його розвитку набуває хронічного характеру, що зовні проявляється синюшно-червоним відтінком з виразним лущенням.

Вогнища висипань нечіткі і, в більшості випадків, не обмежуються одною ділянкою на тілі, можуть паралельно з’являтися на спині і животі, кистях рук і передпліччі.

ЯК ВІДРІЗНИТИ ЕКЗЕМУ ВІД ІНШИХ ШКІРНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ

Ще до того, як на шкірі буде добре візуалізуватися висип і почервоніння , пацієнти помічають сильний свербіж, а сам епідерміс у цьому місці виглядає пересушеним. Далі, на шкірних покривах виникає значне почервоніння. Для багатьох жінок це може нагадати алергічну реакцію на косметологічні засоби. Але дуже скоро уражена ділянка ущільнюється і набуває набряклість. Всі ці зміни продовжують супроводжуватися сильним свербінням. Якщо шар епідермісу пошкодити або роздряпати, то він буде довго гоїтися і кровоточити. При цьому хворий скаржиться на загальну слабкість, можливе підвищення температури тіла. Пацієнт спостерігає значну зміну шкірного покриву в пошкодженому екземою місці. Він набуває пузирчастий характер. Більшість пацієнтів плутають екзему з псоріатичним висипанням на шкірі. Вони дійсно дуже схожі, але при екземі більш виражений свербіж. Крім того, псоріаз вражає певні ділянки. А екзема може проявитися навіть на животі, грудях, плечі. Краще, якщо діагностування хвороби буде здійснюватися лікарем.

КЛІНІЧНІ КАТЕГОРІЇ

У медицині є практика розподілу захворювання на види в залежності від локалізації запалення, а також причини його появи. За цим принципом екзема класифікується на кілька видів.

Істина екзема. Ще називається ідіопатичною або класичною. У більшості випадків проявляється на ступнях ніг, підошвах, долонях. При цьому почервоніння шкірних уражених покривів виражено слабо. Походження таких висипань може бути різноманітним. Характерним проявом вважаються везикульозний висип, який має особливість зливатися між собою, утворюючи бульбашки.

Істинна екзема

Істинна екзема

Мікробна екзема – це приєднання до висипань хронічних гнійних запальних вогнищ. Вона характеризується великими осередками поразки, які мають чітко виражені обриси. Мікробна екзема покрита кірками сірого або зеленуватого відтінку, при видаленні яких утворюються мокнучі рани. Навколо чітко вираженого вогнища видно більш дрібні поразки у вигляді пустул, які характеризуються сильним свербінням.

Мікробна екзема

Мікробна екзема

Себорейна екзема. У більшості випадків, локалізується на ділянках шкірного покриву, які містять досить велику кількість сальних залоз (обличчя, вуха, частину голови, що вкрита волоссям, між лопатками спини). Найчастіше вона розвивається на тлі наявного себорейного дерматиту.

Себорейна екзема

Себорейна екзема

Варикозна екзема утворюється на нижніх кінцівках, що пов’язано з застоєм крові з-за неправильної роботи клапанів у венозних судинах.

Варикозна екзема

Варикозна екзема

Професійна екзема з’являється внаслідок тривалого впливу на шкіру хімічних чинників або постійного її пошкодження. Може бути викликана нікелем, хромом, а також звичайними побутовими засобами, наприклад, для миття посуду та іншої побутової хімії.

Професійна екзема

Професійна екзема

При перших проявах, які схожі з екземою, важливо провести обстеження для встановлення причин, що вплинули на виникнення хвороби.

ДІАГНОСТУВАННЯ

Розпізнає розвиток хвороби лікар-дерматолог після візуального огляду пацієнта. Для досвідченого доктора цього достатньо для постановки точного діагнозу. Навіть початкова екзема має свої характерні ознаки, відрізнити які не складе проблеми досвідченому дерматологові. Але для визначення причини важливо зібрати повний анамнез. Лікар розпитує пацієнта, як довго відзначаються висипання, де були перші прояви на шкірі, чи є хронічні захворювання. Важливою буде інформація і про хвороби, якими страждають найближчі кровні родичі. Для підтвердження діагнозу пацієнту пропонують здати лабораторні аналізи. Вони допомагають більш точно визначити причини. Найбільш показовим вважається зішкріб з ураженого місця. Отримані шматочки шкіри лаборанти вивчають під мікроскопом.

Причиною появи екземи буває і неправильна робота шлунково-кишкового тракту, що визначається копрограмою. Її результати допомагають показати загальну картину, що відбувається в травному тракті пацієнта. З її допомогою можна визначити і наявність паразитів в організмі людини, що також може спричинити за собою появу характерних висипань.

Також для діагностування призначаються загальний аналіз крові і біохімія. Перше дослідження допомагає зрозуміти, яка загальна картина всього організму і чи є запальні процеси. Біохімічне дослідження виявить можливе порушення в обміні речовин. При підозрі на алергічний компонент, що викликає шкірні утворення такого характеру, призначаються алергопроби.

Крім того, для бачення всієї картини стану хворого можуть бути призначені додаткові способи діагностування:

— УЗ дослідження органів черевної порожнини;

— гінекологічне обстеження для жінок;

— аналіз на імунограму.

Визначити, що саме необхідно конкретному пацієнту для підтвердження або уточнення діагнозу і способу лікування, вирішує тільки лікар.

ПРИЧИНИ ЗАХВОРЮВАННЯ

Захворювання відомо вже довгий час. Але, незважаючи на це, причину його появи назвати досить важко. Серед лікарів ходить думка, що її поява пов’язана з кількома факторами, серед яких головне місце займає нервовий стан пацієнта. Важливу роль відіграє й ендокринна система. В результаті різних факторів на шкірі спостерігаються порушення роботи сальних залоз, що, в свою чергу, викликає підвищену чутливість, яка призводить до появи екземи. До факторів, які спричинили за собою розвиток захворювання, відносять наступні:

— вітамінна недостатність, зокрема, В6;

— нестача мікроелементів;

— відсутність або мала кількість в раціоні ненасичених жирних кислот;

— наявність глистів;

— запальні процеси у жовчному міхурі і його шляхах;

— неправильна або порушена робота травного тракту;

— спадковий або набутий імунодефіцит;

— ниркові недуги.

Екзема має хронічний характер і нерідко йде на тлі супутніх інфекційних процесів в організмі (тонзиліт, запори, гайморити). У деяких випадках хвороба може з’явитися на тлі рани, наприклад, після опіку. У цьому разі її розвиток пов’язують з проникненням в шкірні покриви інфекції.

Однією з основних причин називають також алергічну реакцію організму хворого на зовнішні або внутрішні подразники. Так, екзема на руках може бути спровокована в результаті дії на шкіру миючих засобів або будь-яких інших хімічних реагентів. Але тут обов’язково присутні додаткові фактори, до яких відносять: тривалу депресію, нервове виснаження; недуги шлунково-кишкового тракту; мікози; діатези, які часто зустрічаються у дітей.

Профілактика екземи – це постійний контроль за нормальним функціонуванням шлунково-кишкового тракту. Не можна допускати перегодовування і недогодовування дітей, що страждають екземою. Для дорослих слід дотримуватися певної дієти. Вона повністю виключає з раціону алкогольні напої, гостру їжу, продукти алергенного характеру. Рекомендується включення в раціон достатньої кількості кисломолочних продуктів. Профілактика первинного прояву екземи – це уважне лікування всіх захворювань на шкірі. Виразки, відмороження, опіки, свищі повинні бути до кінця вилікувані, так як неправильна їх терапія у багатьох випадках призводить до утворення такого ускладнення, як екзема.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *