Процес фотостаріння або наслідки пляжного відпочинку
Перш за все, давайте розберемося, що ж таке фотостаріння? Це зміни, яких зазнає шкіра, під дією ультрафіолетового опромінення. Ці зміни проявляються у вигляді зморшок, пігментних плям, сухості і потовщення епідермісу, появи різних висипів. На відміну від хроностаріння, тобто зміни шкіри з віком, фотостаріння проявляється, в тому числі, і на молодій шкірі.
З якого моменту сонце з турботливого друга перетворюється на нашого заклятого ворога? Для того, щоб добре розібратися і зрозуміти це, давайте згадаємо деякі факти про сонячне випромінювання. А конкретно — про ультрафіолетову (невидиму) частину сонячного спектру, яка і дає, так всіма бажану, гарну засмагу.
У сучасній науці прийнято ділити ультрафіолетове випромінювання на три види: С, В і А промені. Цей поділ ґрунтується на різній довжині хвилі. С-хвиля — найкоротша і практично повністю поглинається в озоновому шарі землі. Ультрафіолетові промені В — це винуватці опіків, які обмежуються епідермісом. А-хвиля найдовша і найнебезпечніша, вона проникає в дерму і її інтенсивність в десятки разів більше бета-хвилі.
Енергія квантів світла в шкірі розходиться на тепло і фотохімічні перетворення молекул. У невеликій кількості ця енергія направлена на добро. Це синтез вітаміну Д, сіратоніну.
У великій кількості — це призводить до глибинних змін у матриксі дерми, до різних опіків, інтенсивного фотостаріння і навіть онкології. Давайте визначимося, наскільки небезпечні ці зміни, що відбуваються в шкірі. Чи можливо їх уникнути, і як можна відновити шкіру після тривалого бажаного або випадкового перебування на сонці?
Тривала інсоляція — це стрес на шкіру. У відповідь реакції на цей стрес, епідерміс негайно відповідає посиленим поділом клітин, що призводить, у свою чергу, до його потовщення. Ви, звичайно ж, помічали, що при правильній засмазі, шкіра стає рівніше і щільніше. Але тривалий процес засмаги спочатку стимулює, а потім виснажує захисні сили. Відбувається, так звана, каскадна реакція, яка запускає в шкірі процеси, що призводять до утворення вільних радикалів. Вони постійно атакують клітини шкіри, руйнують синтез колагену та еластину, що відповідають за пружність шкіри, зменшують кількість і концентрацію гіалуронової кислоти в шкірі.
У результаті ми спостерігаємо швидку втрату вологи, зневоднення і, як наслідок, зморшки. Ще зменшується число меланоцитів, що відповідають за гарну засмагу. А старші меланоцити видають пігмент. Цим і пояснюється поява пігментних плям, які теж є одним з явних ознак фотостаріння.
Що потрібно зробити, якщо Ви все-таки провели на сонці набагато більше часу, ніж було потрібно Вашій шкірі? Розумію, дуже важко втриматися від спокуси провести на пляжі зайву годину. На щастя для всіх нас, фотостаріння — процес оборотний, і шкірі можна повернути здоровий і квітучий вигляд. Це не означає, що сонцем можна завжди зловживати. Крем із сонцезахисним фактором від альфа і бета променів, повинен стати незамінним під час пляжного відпочинку. Ще, шкіра потребує хорошого зволожуючого крему з антиоксидантними властивостями.
За порадою що до вибору доглядаючи та захисних засобів краще звернутися до грамотного косметолога, який підбере все необхідне.
У нашому центрі, косметолог Бойчук Валентина Анатоліївна, завжди до Ваших послуг. Повернувшись з відпустки, не гайте часу. Повернути гарний і свіжий вигляд шкіри Вам допоможе ряд таких процедур як біоревіталізація або ж мезотерапія. Ці процедури повністю ліквідують наслідки неправильного пляжного відпочинку і повернуть Вашій шкірі сяючий та здоровий вигляд.
Добавить комментарий