Меланома. Питання та відповіді
Яка ознака переродження родимки є найбільш небезпечною?
Одною з перших і найбільш небезпечних ознак переродження родимки є зміна кольору, поява вкраплень, прожилок та інших відтінків на її поверхні. Інколи, частинка родимки втрачає свій колір, це також є тривожним сигналом.
У чому проявляється небезпека меланоми?
Меланома небезпечна дуже швидким метастазуванням. Простіше кажучи ракові клітинки дуже швидко поширюються на інші органи і тканини, що призводить до порушення їх функцій і до смерті. Одна із форм меланоми вже через пів року після появи першої пухлини може метастазувати.
Хто найбільш схильний до появи меланоми?
Найбільше схильні до появи меланоми світлошкірі люди з великою кількістю родимок. Крім того, ті, хто в дитинстві часто «згорав» на сонці, ті, у кого у сім’ї були випадки захворювання, а також люди з атипічними та дисплатичними невусами формують групу ризику.
Як ставиться діагноз меланома?
Діагностування проходить у декілька етапів. Для попереднього діагнозу достатньо огляду досвідченим спеціалістом або ж дистанційного діагностування. При останньому, лікар ставить діагноз по знімку зробленому дерматоскопом.
Для остаточного підтвердження діагнозу необхідно хірургічне втручання, при якому пухлину видаляють і роблять гістологічне дослідження.
Чи може меланома передаватись по спадковості?
Прямої спадковості немає. Сама меланома по спадковості не передається, а от схильність до появи меланоми – передається. Є випадки, коли меланома передавалась від матері до ще не народженої дитини в її утробі.
Чи може меланома з’явитись без родимки, просто на здоровій шкірі?
Так. Це можливо. Меланома з’являється пухлиною, схожою на змінену родимку. Як правило, її розміри досить невеликі, всього декілька міліметрів.
Чи буває меланома у діток?
Буває. Досить рідко, але таке трапляється. Частіше за все, меланомою хворіють молоді люди.
Добавить комментарий