Генітальний герпес…
Роль вірусів в захворюваннях, що передаються статевим шляхом, відноситься до однієї з найважливіших і недостатньо вивчених проблем. Генітальний герпес — одна з найпоширеніших форм герпетичної інфекції — займає, за даними ВООЗ, 3-е місце серед ЗПСШ (захворювань, що передаються статевим шляхом), поступаючись за частотою лише гонореї і не гонококовому уретриту.
У розвинених країнах генітальним герпесом уражено 6-10% дорослого населення.
Віруси герпесу передаються різними шляхами, але все ж найбільше значення має статевий шлях інфікування.
Найчастіше, генітальний герпес виникає у жінок, проте й чоловіки не застраховані від його появи. На початкових стадіях розвитку генітальний герпес протікає без будь-яких клінічних проявів або з мінімальною клінікою. Це багатьох людей вводить в оману і змушує пацієнта відкладати візит до лікаря. І весь цей час чоловік, у крові якого знаходиться вірус герпесу, є потенційно небезпечним в плані передачі інфекції своєму статевому партнеру. Іноді буває й так, що генітальний герпес проходить мимоволі, точніше зникають його зовнішні ознаки, що пацієнтом помилково розглядається як одужання.Основні ознаки генітального герпесу — це поява сверблячих напружених бульбашок з прозорим вмістом на шкірі статевих органів, шкірі лобкової області, можливі підвищення температури, слабкість, інтоксикація. Інтенсивність симптомів наростає протягом 7-10 днів.
Герпетична інфекція проявляється на тлі первинного імунодефіциту, тобто ослаблення імунітету і противірусного захисту організму. Якщо не лікувати герпес, то хронічний перебіг інфекції може призвести до подальших розладів імунної, та розвитку вторинного імунодефіциту. Це виявиться перш за все більш частими і тривалими рецидивами генітального герпесу.
Вважається, що вірус герпесу відіграє допоміжну роль у розвитку раку шийки матки разом з вірусом папіломи людини. Крім того, інфікованість вірусами герпесу може служити причиною вторинного безпліддя — у 60%, невиношування вагітності — у 20%, внутрішньоутробного інфікування — в 20%. Герпетична інфекція може сприяти настанню передчасних пологів у 80%, незрілості дитини — в 60%, розвитку різних захворювань у новонародженого — в 62% випадків.
У лікуванні застосовується сучасна антибіотико терапія та вітамінотерапія. Лікування призначається в індивідуальному порядку після проведення ряду аналізів та досліджень.
Добавить комментарий