Яка різниця між кондиціонером та бальзамом для волосся?
Кондиціонери та бальзами для волосся були придумані для того, щоб нейтралізувати лужну дію шампуню. Тим не менш, велика кількість сучасних шампунів часом має навіть більше лужне середовище, ніж вода з-під крану, яка сповнена похідними хлору, солями важких металів, різноманітними механічними забруднювачами. Власне тому більшість косметологів рекомендують мити голову прокип’яченою водою, все ж не кожен має намір витрачати настільки багато сил і часу на домашній догляд за волоссям.
Як показують дослідження, люди використовують бальзами, ополіскувачі, кондиціонери для волосся для того, щоб зробити волосся еластичніше, м’якше, поліпшити їх догляд і додати блиску.
У наш час на полицях магазинів можна побачити масу шампунів з ефектом 2 в 1, в їх склад окрім миючих засобів входять ще й кондиціонери або бальзами. Тим не менше, більшість трихологів вважають, що краще все ж купувати окремо бальзам і шампунь для волосся. Просто бальзам у складі шампуню в процесі миття проявляє пом’якшувальну дію і тому перешкоджає повному очищенню від бруду і від жирного нальоту волосся.
Проте який ж засіб після миття забезпечує найкраще догляд волосся — кондиціонер або бальзам?
Вибір залежить від стану самого волосся. Кондиціонер має властивості розгладження лусочок волосся, «заповнення» пошкоджених ділянок, створюючи на поверхні волосини захисну плівку, рятуючи цим їх від впливу шкідливих зовнішніх факторів. Такий догляд важливий для всіх типів волосся, але особливо після застосування не зовсім якісного шампуню. Однак особливу цінність кондиціонери для волосся завойовують в тому випадку, коли волосся неправильним доглядом були пошкоджені: хімічна завивка, грубе розчісування і т.д. Кондиціонер також захищає волосся під час укладання і сушки, а також полегшує розчісування. Крім того, кондиціонер зберігає необхідну вологу у волоссі. І важливо знати, що чим більше волосся було пошкодженими, тим більше буде помітним кондиціонуючий ефект.
Бальзам сприяє поліпшенню загального стану волосся — в його складі можуть бути різноманітні вітаміни і поживні речовини.
На три типи можна умовно розподілити всі бальзами для волосся:
1. Бальзам — кондиціонер. Такі кондиціонуючі бальзами мають у складі антистатик, що знижує статичну електризацію волосся, а також вони допомагають волоссю сохнути швидше, мають властивість накопичуватися в волоссі і тому обтяжують їх.
2. Бальзам-ополіскувач. Завдяки наявності оцтової, молочної або лимонної кислоти, що входить до складу бальзаму-ополіскувача, волосся набуває блиску. Також цей бальзам відновлює рН баланс шкіри голови і видаляє залишки миючої основи шампунів з волосся. Бальзам-ополіскувач чудово підходить для фарбованого волосся, оскільки містить речовини, що сприяють закріпленню кольору на волоссі після фарбування, і також зволожуючі добавки, які роблять волосся м’яким і еластичним.
Добавить комментарий