Перші теплі промені сонця і…. ластовиння!
Яка з дівчат чи жінок не мріє про рівний, однорідний колір шкіри будь-якої пори року? Мабуть, таких одиниці. А хто може похвалитися чистою шкірою без жодної плямки чи веснянки? Ще менше. Причому, якщо помірне ластовиння на носику може додавати особливості і шарму, то великі темні цятки, що іноді зливаються у суцільну пляму, можуть викликають навіть психологічний дискомфорт і комплекси. Давайте тоді поговоримо про таку цікаву косметичну особливість, і чому з настанням теплих сонячних днів вона часто виникає, не даючи спокою своїм власницям.
«Винуватець» утворення веснянок — меланін, це темний пігмент, який відповідає за колір нашої шкіри. Він активно утворюється під дією ультрафіолету сонячного проміння і є ніби природнім бар’єром, що захищає шкіру від його небезпечної дії. У людей зі світлою шкірою кількість меланіну менша, ніж у темношкірих, вірогідність появи веснянок і пігментації набагато вища, також вона може бути зумовлена спадковістю. Але це не означає, що з веснянками неможливо боротися. Якщо підходити до проблеми комплексно, можна зменшити їх прояви або й взагалі позбутися.
Перш за все слід звернути увагу на профілактику і захист. Зменшити перебування на сонці. Найкращі години для прогулянок вранці до 10:30, а ввечері старайтесь не потрапляти на сонце раніше 16:00. Але, якщо такі превентивні методи не дали очікуваного результату, і веснянки таки стали небажаною прикрасою, можна скористатися більш кардинальними методами. Тепер по-порядку.
Умовно комплекс заходів по догляду за шкірою, схильною до появи ластовиння і пігментних плям, можна поділити на:
— захист;
— відбілювання;
— відлущування.
Захист від несприятливої дії ультрафіолету полягає у використанні кремів з SPF-фільтрами. Ступінь фільтрації необхідно обирати залежно від пори року і схильності шкіри до пігментації, вона може бути від 4-10 одиниць восени чи ранньою весною і до 50 влітку на пляжі. Слід зазначити також, що у складі сонцезахисних засобів обов’язково мають бути такі метали як цинк та титан.
Але буває так, що ластовиння з’являється незалежно від захисту і пори року, що ж робити в такому випадку? Допоможе відбілювання, причому чим раніше розпочати профілактику, тим краще і ефективніше. Суть його в тому, щоб поступово освітлювати цятки, пригнічуючи синтез меланіну, для цього засоби повинні вміщувати іони деяких металів: заліза, міді і цинку. Вони можуть бути у вигляді кремів та масок. Їх дія досить м’яка, але все одно не можна використовувати їх безконтрольно. Для того, щоб правильно підібрати відбілюючі засоби необхідно проконсультуватись з косметологом.
Найкраще розпочинати профілактику заздалегідь, тобто ще восени і взимку, коли дія ультрафіолету найменш агресивна і освітлення не матиме зворотного ефекту.
Буває й так, що веснянки і цяточки з’являються все одно, незалежно від ступеню захисту і профілактики, це загалом стосується людей з прозорою блідою шкірою, рудим волоссям і світлими очима. Для деяких дівчат весняне сонце стає справжньою катастрофою і ластовиння поступово темнішає. Тоді допоможуть салонні процедури, такі, як хімічні пілінги.
Це більш радикальний спосіб позбавлення від надмірної пігментації. Для нього використовуються слабкі розчини кислот (фруктова, трихлороцтова, гліколева), які проникають у верхній шар шкіри і відлущують його разом із пігментними цятками і ластовинням. По суті, це ніби поверхневий опік шкіри, глибина якого залежить від концентрації кислоти. Як правило, достатньо буває декількох процедур, щоб вирівняти тон і колір шкіри.
Окремо можна виділити відлущування за допомогою гіалуронової кислоти, що діє набагато м’якше, не викликаючи сильного печіння і почервоніння шкіри, верхній шар буде відлущуватися поступово протягом двох тижнів, а шкіра не втратить привабливість.
Кислота буде проникати у міжклітинний простір і зв’язуватиме молекули води, що також сприятиме підтриманню правильного балансу вологи у епідермісі. Найкраще серію процедур пілінгу гіалуроновою кислотою проводити протягом трьох місяців з перервою в кілька тижнів, коли дія ультрафіолету найменша, тобто осінь-зима. Протипоказання є мінімальними, це запальні процеси на шкірі, вагітність і годування груддю.
Подаруйте вашій шкірі рівномірний колір, оксамитову гладкість і внутрішнє сяйво.
Добавить комментарий