Причини вугрової висипки та акне
Вугрі схожі на айсберг. Ми спостерігаємо лише видимі зміни на шкірі, але основна причина проблеми прихована в глибинах організму.
Відразу точно визначити причину появи вугрового висипу не так просто. Акне є результатом не тільки гіперпродукції секрету сальних залоз, фолікулярного гіперкератозу, діяльності бактерій і розвитку подальшої запальної реакції. Все це часто накладається на ряд інших, більш глибинних причин. Що ж відбувається в організмі і чому це сприяє активізації сальних залоз і подальшого запалення?
Генетична схильність
Андрогенні рецептори сальної залози у деяких людей мають підвищену чутливість до статевого гормону тестостерону. Реакцією на тестостерон є різке збільшення кількості секреторних клітин сальної залози, і як наслідок підвищене виділення шкірного сала.
Стреси, порушення ендокринної системи
Ендокринна патологія — гінекологічні захворювання, в тому числі, синдром полікістозу яєчників, захворювання щитовидної залози, патологія підшлункової залози та ін. У жінок спостерігається взаємозв’язок загострень акне з менструальним циклом. Часто локалізація висипань знаходиться в нижній третині обличчя, на шкірі шиї.
Феномен підліткової нервової системи: вразливість, дратівливість, максималізм, критичне сприйняття навколишнього світу, низька самооцінка та ін.
Така напруга нервової системи, будучи хронічним стресом, провокує або погіршує перебіг вугрової висипки. У дорослих жінок йдуть завжди поруч — емоційний фон і наполегливі, затяжні вугрі.
Супутні захворювання, зниження імунітету
1. Захворювання шлунково-кишкового тракту (ШКТ), стан кишечнику є важливим фактором у розвитку вугрової хвороби. Тому, лікар гастроентеролог є незамінним помічником лікаря косметолога-дерматолога в процесі лікування вугрової хвороби.
2. Багаторічне спостереження за хворими з вугровою хворобою виявили стійкий зв’язок між захворюваннями шкіри і хронічними захворюваннями ЛОР-органів (особливо, хронічним тонзилітом, аденоїдами, хронічним синуситом). Відсутність скарг у хворого з боку ЛОР-органів не завжди говорить про відсутність захворювання. У 50% обстежених в нашому Центрі хворих з висипом угрів виявлена хронічна патологія ЛОР-органів. Хоча ці пацієнти не пред’являли скарг і не знали про своє захворювання.
Демодекоз при акне
Коли відбувається зниження загального та шкірного імунітету досить часто на шкірі виявляється шкірний кліщ — демодекс. Збільшення сальних залоз, надлишкова секреція і, особливо, їх закупорювання створює гарні умови для активізації демодексу. При наявності демодекозу призначаються препарати, які надають швидкий позитивний ефект. Сучасні дослідження доводять, що демодекоз є важливим обтяжливим чинником у більшості хворих.
Правильний діагноз — це виявлення саме причини вугрового висипу. Ви можете не сумніватися — у нашому центрі вам поставлять вірний діагноз. З нашою допомогою одужання настане швидко.
Добавить комментарий