Поговоримо про себорею
Себорея — запалення жирної і змішаної шкіри, яке завдає удару по зовнішньому вигляду і створює відчуття дискомфорту на шкірі. Себорея поширена серед приблизно 15% населення, а близько 5% — страждають від себореї в загостреній формі.
Себорея виражається у хронічному запаленні шкіри в місцях великого скупчення сальних залоз. Викликає лущення шкіри, почервоніння її окремих ділянок, прищі, лупу, а іноді навіть виникає відчуття свербіння і поколювання. У перекладі з латини слова «себорея» звучить як «потік шкірного сала». І дійсно, запалення виникає через проблеми в сальних залозах. Себорея буває жирна (жирні скориночки і лупа) і суха (сухе лущення шкіри і суха лупа). Симптоми проявляються на підборідді, на носових крилах, на повіках, на віях, на шкірі голови, на зовнішній стороні вух і в області складок шкіри.Себорея поширена як серед підлітків, так і серед людей інших вікових категорій. Дуже часто ця проблема проявляється в поєднанні з акне (вугровим висипом).
Що є збудником себореї?
Основним збудником себореї є умовно-патогенний грибок Pityrosporum Ovale (він же — Malassezia Furfur). Він був виявлений в сальних залозах у людей, страждаючих себореєю. До цих пір незрозуміло, яким саме чином цей грибок викликає запалення. Швидше за все мова йде про поєднання шкірної інфекції, що виникає від грибка, і неправильної реакції імунної системи на нього. В інших дослідженнях був виявлений зв’язок між себореєю і браком біотину (він же коензим R або вітамін H), який регулює жировий обмін в шкірі, покращує стан сухої шкіри, що лущиться, укріплює волосся.
Брак біотину може викликати себорею або появу уражень шкіри, схожих на себорею. Збалансоване харчування може забезпечити організм достатньою кількістю біотину. Джерела біотину є в: печінці, горіхах, яєчному жовтку, кольоровій капусті, горосі, сочевиці, соєвих бобах, коричневому рисі, томатах, маточному молоці.
Медикаментозне лікування себореї включає в себе антигрибкові препарати, мазі, приготовані на основі кортизону, антибіотики. Цими препаратами можна користуватися при короткостроковому лікуванні. Тривале ж їх використання може негативно вплинути на імунну систему організму і привести до загострення себореї.
ВАЖЛИВО почати лікування якомога раніше, оскільки у себореї є особливість поширюватися по тілу і загострюватися.
Догляд за шкірою при себореї (поради косметолога).
Дотримання особистої гігієни — один з основних шляхів протистояння себореї.
При себореї повсякденний догляд полягає у використанні заспокійливих препаратів з ніжною текстурою, на водній основі. Дуже важливо у повсякденному догляді користуватись антигрибковими і антибактеріальними засобами, які запобігають поширенню бактерій і допомагають шкірі підтримувати її природний механізм захисту.
Рекомендується також застосування препаратів з додаванням Гамма-лінолевої кислоти з сімейства Омега-6-жирних кислот. Вона відома своєю здатністю послаблювати запальні процеси, а також, як важливий допоміжний засіб збереження здоров’я шкіри й утримання вологи в ній.
Ця кислота запобігає токсикації шкіри і балансує виділення шкірного сала, покращує і вирівнює текстуру шкіри; сприяє її очищенню, дезінфекції, поліпшенню кровообігу, звуженню пор, адсорбції шкірного жиру і виділень; перешкоджає появі сухої лупи і сухості шкіри; загоює прищі.
Від чого рекомендується утриматися при себореї?
Рекомендується утриматися від:
— Використання препаратів на жирній основі. Наприклад: нічний крем, живильні креми для очей, косметика і сонцезахисні креми, що відштовхують вологу;
— Зайвого перегріву шкіри в душі або сауні;
— Вживання АЛКОГОЛЮ;
— Тертя (чесання) шкіри та зловживання пілінгом;
— Надмірного пересушування шкіри препаратами для очищування.
Догляд за шкірою при себореї:
— Слід при обов’язковому повсякденному очищенні користуватися тільки ефективними знежирюючими препаратами з ніжною текстурою, але, при цьому не пересушувати шкіру;
— Згладжувати поверхню шкіри шляхом акуратного видалення нашарувань лупи і відмерлих лусочок шкіри;
— Стежити за балансом вологи в шкірі за допомогою використання заспокійливих препаратів на водній основі, ефективних для заспокоєння і зняття почервоніння і запалень;
— Мінімізувати потрапляння сонячних променів і користуватися захисними засобами (захисний крем, окуляри, головний убір з широкими полями).
Добавить комментарий