КУРСИ КОСМЕТОЛОГІВ У ВІННИЦІ

КУРСИ КОСМЕТОЛОГІВ У ВІННИЦІ

НА ПРОТЯЗІ КОЖНОГО МІСЯЦЯ ДО 25 ЧИСЛА ПРОХОДИТЬ НАБІР У НАСТУПНІ ГРУПИ КУРСІВ КОСМЕТОЛОГІВ У ВІННИЦІ. ЗАПИСУЙТЕСЬ ЗАРАЗ! Далі »

КАРБОКСИТЕРАПІЯ У ВІННИЦІ

КАРБОКСИТЕРАПІЯ У ВІННИЦІ

Карбокситерапія вважається одним з різновидів мезотерапії. Суть процедури полягає у введенні під шкіру діоксиду вуглецю (вуглекислого газу). Мета процедури — стимулювання вироблення колагену і регенерація тканин. Далі »

ЛІКУВАННЯ ПІДЛІТКОВИХ ВУГРІВ У ВІННИЦІ

ЛІКУВАННЯ ПІДЛІТКОВИХ ВУГРІВ У ВІННИЦІ

Здорова та красива шкіра у підлітка - це реально! Не дайте вуграм та акне шансу вплинути на Вашу самооцінку та зовнішній вигляд! Далі »

ДЕРМАТОСКОПІЯ: СУЧАСНА ДІАГНОСТИКА РОДИМОК ТА УТВОРЕНЬ

ДЕРМАТОСКОПІЯ: СУЧАСНА ДІАГНОСТИКА РОДИМОК ТА УТВОРЕНЬ

Головна перевага дерматоскопії в тому, що це дослідження абсолютно безболісне. При цьому шкіра не пошкоджується. Це свого роду фотографія зі збільшенням і спеціальною ід світкою. Вже через 2-3 хвилини фахівець ставить діагноз. Далі »

 

Сезон вірусів: краснуха у дітей!

Краснуха у дітей

Причини та шляхи зараження

Захворювання передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом. Може статися внутрішньоутробне зараження від інфікованої мами дитині.

Головна причина захворювання – вірус краснухи. Цей мікроорганізм дуже стійкий, складається з мембрани і власної РНК. Завдяки цьому збудник може тривалий час перебувати у зовнішньому середовищі. При попаданні на верхні дихальні шляхи відбувається інтеграція молекули в організм. Якщо дитина не вакцинована, у неї немає специфічного захисту імунітету від даного збудника.

Поширюється краснуха у більшості випадків у місцях, де є велике скупчення дітей (школа, дитячий садок). Іноді зараження може відбутися у дитячому стаціонарі, куди поміщають дітей з діагнозом «лімфаденіт», який виявляється хибним.

Вірус виділяється коли людина розмовляє, кашляє, чхає, або просто при диханні. Перебуваючи у зовнішньому середовищі, збудник залишається агресивним ще до 8 годин. Знищити його можна, зробивши квартування приміщення.

Також інфекція не любить прямого сонячного світла. Бувають періодичні спалахи епідемії вірусу, інтервали між якими 7-9 років. При відсутності вакцинації на 100 тисяч населення хворіє 300 осіб. У період епідемій збільшується число випадків вроджених інфікувань. Пік захворюваності припадає на період осені і весни.

Симптоми і ознаки

Тривалість періоду інкубації краснухи у дітей близько 3 тижнів. У цей час у дитини може спостерігатися сонливість, повільність, вона стає примхливою. Потім відбувається прояв перших видимих симптомів хвороби. Потрапляючи на слизові дихальних шляхів, вірус проникає в кров через капілярні стінки. Розмножується і поширюється до всіх систем і органів. Через якийсь час з’являється ущільнення і збільшення лімфовузлів під пахвами, щелепою, в паховій області. Через 24-36 годин ці прояви зникають, зміщуючись в потиличну частину. Саме в цьому місці лімфатична тканина менш стійка до збудника.

Як проявляється краснуха у дітей до року і старше?

Спостерігається певний алгоритм клінічної картини захворювання: після збільшення і ущільнення лімфовузлів на потилиці, піднімається температура тіла до 38; сухий кашель, що носить нападоподібний характер; закладеність носа і сильний набряк слизової без виділень; через 2 дні на різних ділянках тіла виникають червоні дрібні висипання.

Спочатку висип локалізується: попереду шиї, навколо вух, на носогубному трикутнику. Протягом 1-2 діб ним охоплюється: весь плечовий пояс, спина, живіт, пах, стегна. Не буває утворень на ступнях і долонях. Висипання плоскі, не підносяться над поверхнею шкіри, мають круглу або овальну форму до 3 мм в діаметрі.

Висипання триває 3-7 днів, потім висип у дитини блідне і проходить. Стан поліпшується – з’являється апетит, проходить кашель, спадає набряк слизової носа і горла. Лімфатичні вузли приходять у норму через 2-2,5 тижні після зникнення висипки.

Іноді можуть виникати труднощі в діагностиці краснухи – її симптоми часто схожі на кір, вітряну віспу або скарлатину. У деяких випадках при захворюванні не проявляється висип, тому замість краснухи діагностують ГРЗ.

Лікування захворювання

Спеціальної схеми лікування не існує. Для даної вірусної інфекції застосовується симптоматична терапія. Якщо виникли ускладнення в ході перебігу хвороби (тонзиліт, пневмонія) можуть знадобитися антибіотики. Починати лікування необхідно з: ізоляції дитини в окреме приміщення, яке повинне добре провітрюватися. Необхідний постільний режим кілька днів.

Дуже важливо не допустити зневоднення організму, забезпечити регулярний питний режим (1,5-2 л рідини в день). Частина її може бути у вигляді розчинів електролітів (Біо гайя, Регідрон) і мінеральної води без газу. Харчування має бути багаторазовим і дробовим. У їжі повинно бути багато білка і молочнокислих продуктів.

Показаний прийом вітамінних комплексів. Щоб не допустити синдрому дисемінованого згортання крові в судинах, дитина повинна приймати Аскорутин в рекомендованих дозах. Для нормалізації температури тіла і зняття больових відчуттів використовуються спазмолітичні та нестероїдні протизапальні засоби.

Ефективними при висипаннях вважаються антигістаміни, дозування яких розраховується відповідно до маси тіла дитини: Діазолін; Кларитин; Супрастин; Тавегіл. На збільшені і болючі лімфатичні вузли ефективно діє сухе тепло або УВЧ. У важких випадках лікування краснухи повинно проводитися в умовах стаціонару.

Вакцина від краснухи

Дітям найефективніший спосіб не заразитися краснухою – вакцинація. Її проводять у кілька етапів з 1-1,5 років. Дитині роблять комплексне щеплення. Внутрішньом’язово вводиться препарат з живим ослабленим вірусом. Після вакцинації у деяких дітей можуть бути слабкі прояви краснухи. Ці симптоми швидко проходять і лікування не потрібно. Ревакцинація проводиться в 6 років. У 15-17 років імунізацію від краснухи зазвичай проводять тільки дівчатам, хлопцям – від паротиту.

Якщо в 1 рік дитина не була щеплена, то до 18 років це можна зробити в будь-який час. Після вакцинації організм виробляє стійкий імунітет до вірусу краснухи. Для проведення вакцинації є протипоказання: наявність алергії на аміноглікозиди; злоякісні новоутворення; хвороби крові; важкі ускладнення після попередньої вакцинації; імунодефіцит. Не можна робити щеплення дитині під час гострих інфекцій, а також у період загострення хронічних захворювань. Вакцинувати можна через 2-4 тижні (або більше) після одужання.

Профілактичні рекомендації

Профілактичні заходи від краснухи можуть бути активними і пасивними. Активна профілактика – своєчасна вакцинація. Якщо в будинку є носій вірусу, то слід дотримуватися певних заходів безпеки: ізолювати хворого в окреме приміщення; у хворого повинен бути окремий посуд і предмети споживання; кип’ятити одяг не тільки хворого, але і всіх, хто контактував з ним; регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання; вагітна жінка, яка не хворіла на краснуху і не була вакцинована, повинна уникати контакту з інфікованим не менше 21 дня.

Краснухою, як і іншими вірусними захворюваннями, заразитися дуже легко. Убезпечити себе важко. Найефективніший метод – своєчасна вакцинація. Наслідки краснухи можуть бути дуже серйозними (краснушний енцефаліт, тромбоцитопенічна пурпура). Якщо вірус передасться від вагітної жінки до плода, це може викликати у нього вади розвитку або загибель.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *