КУРСИ КОСМЕТОЛОГІВ У ВІННИЦІ

КУРСИ КОСМЕТОЛОГІВ У ВІННИЦІ

НА ПРОТЯЗІ КОЖНОГО МІСЯЦЯ ДО 25 ЧИСЛА ПРОХОДИТЬ НАБІР У НАСТУПНІ ГРУПИ КУРСІВ КОСМЕТОЛОГІВ У ВІННИЦІ. ЗАПИСУЙТЕСЬ ЗАРАЗ! Далі »

КАРБОКСИТЕРАПІЯ У ВІННИЦІ

КАРБОКСИТЕРАПІЯ У ВІННИЦІ

Карбокситерапія вважається одним з різновидів мезотерапії. Суть процедури полягає у введенні під шкіру діоксиду вуглецю (вуглекислого газу). Мета процедури — стимулювання вироблення колагену і регенерація тканин. Далі »

ЛІКУВАННЯ ПІДЛІТКОВИХ ВУГРІВ У ВІННИЦІ

ЛІКУВАННЯ ПІДЛІТКОВИХ ВУГРІВ У ВІННИЦІ

Здорова та красива шкіра у підлітка - це реально! Не дайте вуграм та акне шансу вплинути на Вашу самооцінку та зовнішній вигляд! Далі »

ДЕРМАТОСКОПІЯ: СУЧАСНА ДІАГНОСТИКА РОДИМОК ТА УТВОРЕНЬ

ДЕРМАТОСКОПІЯ: СУЧАСНА ДІАГНОСТИКА РОДИМОК ТА УТВОРЕНЬ

Головна перевага дерматоскопії в тому, що це дослідження абсолютно безболісне. При цьому шкіра не пошкоджується. Це свого роду фотографія зі збільшенням і спеціальною ід світкою. Вже через 2-3 хвилини фахівець ставить діагноз. Далі »

 

Стрептодермія у дітей: симптоми, види, ускладнення

Знаючи, як починається стрептодермія у дітей, уважні батьки відразу звернуться до свого сімейного лікаря за лікарськими призначеннями, не чекаючи прогресування хвороби. Клінічні ознаки стрептодермії у дітей різного віку подібні, відрізняються між собою лише окремі форми хвороби. У всіх випадках для стрептодермії характерні:

  • утворення на поверхні шкіри (рідше слизовій) бульбашкових висипань різного розміру;
  • бульбашковий елемент висипу в’ялий, заповнений гнійним вмістом, при розчісуванні легко втрачає свою цілісність;
  • через кілька днів після утворення спадає, покривається жовтуватою скоринкою;
  • на місці скоринки відзначається лущення, потім утворюється багряно-червона пляма, яка свербить і добре помітна на шкірі.

Осередки стрептодермії виникають частіше на обличчі або кінцівках, в тих місцях, де забруднення і мікротравм більше. У немовлят вогнища ураження утворюються в природних складках людського тіла (пахви, за вухами) або під підгузком (сідниці і пахові складки).

Види та форми захворювання

Знаючи, як виглядає певна форма стрептодермії, її можна легко відрізнити від інших шкірних хвороб. Відомі такі форми, як імпетиго класичне і бульозне, щілинна і суха стрептодермія.

Класичне імпетиго

Характеризується утворенням невеликого (до 1 сантиметра) пухирця (фліктени), заповненої каламутним вмістом. Фліктена може мимовільно розкриватися, поширюючись на здорові ділянки шкіри. Можливе поступове підсихання з утворенням кірки. Може виникати така форма стрептодермії в носі, особливо при невмінні дитини користуватися хусткою і при хронічному нежиті (гайморит, аденоїди). Гнійні осередки формуються навколо крил носа і всередині порожнини носа. Легко втрачають свою цілісність і схильні до периферичного росту.

Існує небезпека проникнення стрептококової інфекції в порожнині носа і черепній коробці.

Бульозне імпетиго

Відрізняється від фліктени більш великими розмірами і ще меншою міцністю. Може покривати значні ділянки тіла. Можливі тріщини з утворенням дуже болючою ерозії, що створює додатковий дискомфорт для малюка.

Щілиноподібні імпетиго

Утворюється на тлі каріозних зубів або дефіциту вітамінів (особливо групи В) у кутах рота та очей при хронічних або повторних гнійних процесах зовнішнього відділу органу зору (кон’юнктивіт, дакріоцистит). При наявності одиничних вогнищ стрептодермії загальний стан дитини не змінюється. На тлі численних шкірних вогнищ в особливо важких і запущених випадках відзначається підвищення температури, збільшення найближчих до вогнища лімфатичних вузлів, зниження апетиту. У малюків можлива різного роду диспепсія: від погіршення апетиту до повторної діареї.

Суха стрептодермія

Відрізняється від інших форм відсутністю мокнучих бульбашок. На поверхні шкіри утворюються тільки осередки різних відтінків червоного кольору, що супроводжуються свербінням і рясним лущенням.

Стрептококові попрілості

На шкірі у складках утворюються численні фліктени, що зливаються в єдину мокнучу болючу поверхню. Особливо важко протікає така попрілість на тлі банального пелюшкового дерматиту. Переважно виникає у немовлят, або у огрядних школярів.

Лікування стрептодермії у дітей

Лікування стрептодермії у дітей

Можливі ускладнення захворювання

Стрептодермія може охоплювати значні за площею ділянки тіла дитини, особливо зовсім маленької, що сприяє вираженій загальній інтоксикації. З вогнищ стрептококової інфекції на шкірі мікробні агенти можуть проникати в будь-який інший орган з розвитком вже в ньому інфекційно-запального процесу.

Найбільш небезпечні проникнення:

  • у придаткові пазухи носа (синусит);
  • у вухо (отит);
  • в порожнину черепа (менінгіт і менінгоенцефаліт);
  • серця (ендокардит, міокардит);
  • в легеневу тканину (двостороння пневмонія);
  • в глибину тканини аж до м’язів і кісток з формуванням глибоких виразок, які важко вилікувати

Закінчення статті, а саме про діагностику і лікування стрептодермії у дітей, читайте у наступній статті.

Якщо Ви виявили у своєї дитини подібні симптоми — будь-ласка не відкладайте візит до лікаря!

Телефонуйте і записуйтесь на консультацію вже зараз!

Попередити лекше ніж лікувати!

(097) 49 08 990

(0432) 68 01 52

Всього найкращого!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *