Задирки: причини виникнення, профілактика та лікування
Задирки, які утворюються зазвичай навколо нігтьової пластини на пальцях рук, заподіюють величезний дискомфорт своїм власникам. На жаль, позбутися від цієї проблеми назавжди, практично немає шансів. Однак лікування задирок проводити необхідно в обов’язковому порядку.
Здається, що задирки не заподіють ніякої шкоди здоров’ю, хоча і значно погіршують зовнішній вигляд рук. Тим не менш, це хибна думка. Справа тут в двох моментах. По-перше, утворення великої кількості задирок може свідчити про те, що в організмі розвивається якийсь патологічний процес. По-друге, при утворенні задирки, як правило, утворюється і невелика ранка, в яку може потрапити інфекція. Причому хвороба задирок може вразити не тільки руки, але і пальці на ногах.
Зазвичай до утворення задирок схильні люди, які використовують для прибирання та миття агресивні засоби побутової хімії, не надягаючи при цьому на руки захисні господарські рукавички. Під впливом хімічних речовин шкіра навколо нігтьової пластини починає висихати, грубшати і покриватися тріщинами. Багато хто, виявивши задирку на пальці, намагається відірвати її або відколупнути нігтем, чого робити ні в якому разі не можна, тому що наслідки можуть бути досить сумними. Неграмотно віддалена задирка з часом починає наривати, стаючи центром запального вогнища. Через рану в кров може проникнути будь-яка інфекція.Для профілактики розвитку задирок навколо нігтів досить дотримуватись декількох нескладних правил, і тоді лікування задирок не знадобитися:
— Після завершення домашнього прибирання, миття посуду або перед виходом з будинку слід наносити на руки і нігті живильний крем;
— В процесі миття рук краще віддати перевагу використанню рідкого мила з натуральними доглядаючими екстрактами, так як вони набагато дбайливіше доглядають за шкірою рук і нігтями. Якщо сформувалася звичка мити руки кусковим милом, то краще віддати перевагу ніжному й делікатному милу для дітей;
— Кілька разів на тиждень корисно робити ванночки для рук з додаванням морської солі, ефірних натуральних масел. Запобігти появі задирок на пальцях допоможуть ефірні масла лимона і грейпфрута, бергамоту. Ефірне масло можна замінити рослинним. Після прийняття такої розпарювальної ванночки утворені задирки можна обережно зрізати щипчиками або ножичками;
— При загрубінні шкіри кутикули можна трохи відшліфувати її пилочкою;
— Якщо на шкірі навколо ногтевої пластини утворилися тріщини, то їх необхідно обробити дезінфікуючим засобом.
Ефективним профілактичним заходом утворення задирок на пальцях, що попереджає лікування задирок, є процедура професійного обрізного манікюру, так як під час процедури кутикула обережно зрізається. За умови регулярності виконання манікюру, як салонного, так і домашнього, можна бути впевненим в тому, що задирки на пальцях перестануть турбувати. Однак це не означає, що можна забути про щоденний правильний догляд за руками і нігтями.
Лікування задирок
Лікування задирок має на увазі їх акуратне видалення та обробку області, де була задирка. Перед видаленням необхідно як слід розм’якшити шкіру на руках у ванні з теплою водою. У воду можна додати кілька крапель ефірної олії бергамоту або лимону. Якщо такої олії немає, то можна додати столову ложку рослинної олії. Ванночка робиться протягом п’ятнадцяти хвилин. Потім необхідно взяти манікюрні щипчики для обрізання задирок.
Не слід тягнути задирку, так як це може привести до пошкодження здорової шкіри. У разі відсутності надриву, тобто як такої задирки немає, але шкіра навколо нігтьової пластини досить груба, можна зняти верхній шар шкіри за допомогою шліфувальної пилочки.
Добавить комментарий