КУРСИ КОСМЕТОЛОГІВ У ВІННИЦІ

КУРСИ КОСМЕТОЛОГІВ У ВІННИЦІ

НА ПРОТЯЗІ КОЖНОГО МІСЯЦЯ ДО 25 ЧИСЛА ПРОХОДИТЬ НАБІР У НАСТУПНІ ГРУПИ КУРСІВ КОСМЕТОЛОГІВ У ВІННИЦІ. ЗАПИСУЙТЕСЬ ЗАРАЗ! Далі »

КАРБОКСИТЕРАПІЯ У ВІННИЦІ

КАРБОКСИТЕРАПІЯ У ВІННИЦІ

Карбокситерапія вважається одним з різновидів мезотерапії. Суть процедури полягає у введенні під шкіру діоксиду вуглецю (вуглекислого газу). Мета процедури — стимулювання вироблення колагену і регенерація тканин. Далі »

ЛІКУВАННЯ ПІДЛІТКОВИХ ВУГРІВ У ВІННИЦІ

ЛІКУВАННЯ ПІДЛІТКОВИХ ВУГРІВ У ВІННИЦІ

Здорова та красива шкіра у підлітка - це реально! Не дайте вуграм та акне шансу вплинути на Вашу самооцінку та зовнішній вигляд! Далі »

ДЕРМАТОСКОПІЯ: СУЧАСНА ДІАГНОСТИКА РОДИМОК ТА УТВОРЕНЬ

ДЕРМАТОСКОПІЯ: СУЧАСНА ДІАГНОСТИКА РОДИМОК ТА УТВОРЕНЬ

Головна перевага дерматоскопії в тому, що це дослідження абсолютно безболісне. При цьому шкіра не пошкоджується. Це свого роду фотографія зі збільшенням і спеціальною ід світкою. Вже через 2-3 хвилини фахівець ставить діагноз. Далі »

 

Коліки: причини винекнення та методи усунення

Дитячі коліки

Дитячі коліки

Дитячі коліки — джерело безсонних ночей більшості мам. Чому вони виникають і як з ними боротися?

Що таке коліки?

Процес травлення відбувається шляхом молочнокислого бродіння. При скисанні молока за допомогою нормальної молочнокислої флори виходить смачний кефір. Варто потрапити в молоко «поганим» бактеріям, молоко стає темним і смердючим, виділяє велику кількість газів. Якщо травлення малюка в нормі, газів утворюється нормальна кількість, і вони дитини не турбують. Якщо ж процес травлення порушується, виділяється велика кількість газів і здувається живіт. Саме по собі здуття і утворення газів не дає неприємних відчуттів. Біль виникає, коли хвиля перистальтики (скорочення кишечнику при просуванні їжі) доходить до ділянки скупчення газу, і розтягнутий кишечник не може скоротитися і просунути їжу далі. Дитина починає відчайдушно плакати, і мама здогадується: у малюка коліки.

Причини виникнення кольок

1. Неправильний підбір суміші для годування дітей, що перебувають на штучному вигодовуванні (з вмістом крохмалю, неадаптовані суміші). Причиною може бути і необґрунтоване застосування суміші. Наприклад, у пологовому будинку можуть догодувати крихітку сумішшю, аргументуючи тим, що у мами погано прибуває молоко.

2. Несвоєчасне прикладання до грудей. Коли малюка у перші хвилини життя прикладають до грудей, його кишечник заселяється маминою мікрофлорою, завдяки якій кишечник немовляти буде краще перетравлювати мамине молоко. Якщо з якоїсь причини малюка приклали до грудей пізно або догодовували сумішшю, процес становлення нормальної мікрофлори буде порушений.

3. Застосування антибіотиків. На жаль, не завжди в пологовому будинку можна цього уникнути. І якщо мама приймала антибіотики, склад мікрофлори у дитини буде порушуватися.

4. Харчування мами. Все, що їсть мама, відбивається на здоров’ї малюка. Не завжди можна однозначно сказати, які продукти підходять годувальниці, а які ні. Як і не завжди можна з упевненістю заявити, що продукти даної торгової марки відрізняються високою якістю. Крім того, мама може сама сісти на дієту (щоб схуднути або щоб прибувало молоко), яка може бути дитині шкідлива.

5. Неправильна техніка годування. Існує материнське молоко переднє, багате вуглеводами, і заднє, в якому більше білка і жирів. Переднє молоко більш рідке і швидше дає відчуття насичення. Малюк може попити переднє молоко 5-10 хвилин і заснути. Через короткий проміжок часу він знову вимагатиме їжі і знову вип’є переднє молоко. У такому випадку малюк буде отримувати більше вуглеводів і не достатньо отримувати необхідний для розвитку матеріал. Не кажучи вже про те, що велика кількість вуглеводів призводить до патологічного бродіння в кишечнику.

Як позбавити крихітку від болю?

● Полегшити коліки допомагають препарати містять симетикон (Еспумізан, Інфокол). Вони сприяють тому, що великі бульбашки газу розбиваються на дрібні і легко виходять. Для швидкого виведення газів використовують вітрогінні чаї (фенхель, кропова вода і т.д.) Це симптоматичні препарати, покликані усунути прояви кольок.

● Якщо масаж животика і ліки не допомогли, полегшити відходження газів можна за допомогою газовідвідної трубки або клізми. Але це крайній захід — після частих клізм дитина може перестати оправлятися самостійно.

● При систематичному виникненні болю в животику необхідно разом з педіатром проаналізувати можливі причини і усунути їх.

Профілактика кольок

1. Раціональне харчування мами. Мама повинна їсти звичну для себе їжу (ту, що їла і перед пологами). Вона повинна бути різноманітною, містити в помірних кількостях м’ясо, рибу, крупи, овочі і фрукти по сезону. Овочі та фрукти краще вживати з присадибних ділянок, хоча б у перші місяці уникаючи імпортних.

2. Дотримання техніки годівлі. Не потрібно годувати дитину кожні 10-15 хвилин, так само як і дозволяти йому «висіти» на грудях по годині. 20-25 хвилин — цілком достатньо, щоб малюк з’їв і переднє, і заднє молоко. Слід робити проміжки між годуваннями близько 2-х годин, щоб давати кишечнику можливість переварити їжу. Приблизно на 3-4-й день життя у крихти вже встановлюється свій зразковий режим харчування.

3. Не варто відразу після пробудження давати малюкові груди. У перші 15-20 хвилин роздягніть дитину, зніміть підгузник і помийте її, поговоріть з нею, помасажуйте животик за годинниковою стрілкою, викладіть на животик і погладьте спинку. Робота кишечнику за цей час активізується, і можна буде дитину годувати. Якщо при пробудженні ви помітите здуття животика, дайте перед годуванням Еспумізан або Інфокол.

4. Рухова активність. Будь-яка гімнастика, корисна для немовлят, стимулює моторику кишечнику. Але пам’ятайте: робити гімнастику на повний шлунок ні в якому разі не можна! Тільки перед годуванням.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *