КУРСИ КОСМЕТОЛОГІВ У ВІННИЦІ

КУРСИ КОСМЕТОЛОГІВ У ВІННИЦІ

НА ПРОТЯЗІ КОЖНОГО МІСЯЦЯ ДО 25 ЧИСЛА ПРОХОДИТЬ НАБІР У НАСТУПНІ ГРУПИ КУРСІВ КОСМЕТОЛОГІВ У ВІННИЦІ. ЗАПИСУЙТЕСЬ ЗАРАЗ! Далі »

КАРБОКСИТЕРАПІЯ У ВІННИЦІ

КАРБОКСИТЕРАПІЯ У ВІННИЦІ

Карбокситерапія вважається одним з різновидів мезотерапії. Суть процедури полягає у введенні під шкіру діоксиду вуглецю (вуглекислого газу). Мета процедури — стимулювання вироблення колагену і регенерація тканин. Далі »

ЛІКУВАННЯ ПІДЛІТКОВИХ ВУГРІВ У ВІННИЦІ

ЛІКУВАННЯ ПІДЛІТКОВИХ ВУГРІВ У ВІННИЦІ

Здорова та красива шкіра у підлітка - це реально! Не дайте вуграм та акне шансу вплинути на Вашу самооцінку та зовнішній вигляд! Далі »

ДЕРМАТОСКОПІЯ: СУЧАСНА ДІАГНОСТИКА РОДИМОК ТА УТВОРЕНЬ

ДЕРМАТОСКОПІЯ: СУЧАСНА ДІАГНОСТИКА РОДИМОК ТА УТВОРЕНЬ

Головна перевага дерматоскопії в тому, що це дослідження абсолютно безболісне. При цьому шкіра не пошкоджується. Це свого роду фотографія зі збільшенням і спеціальною ід світкою. Вже через 2-3 хвилини фахівець ставить діагноз. Далі »

 

Як відрізнити бородавку від інших новоутворень на шкірі?

Як відрізнити бородавки?

Стикаючись з різними патологічними змінами шкірних покривів, людина не завжди знає, як відрізнити бородавку від інших висипань, схожих з нею за зовнішнім виглядом. Дуже часто до нашого центру приходять люди на процедуру видалення підошовного мозоля без попередньої консультації. На прийомі виявляться, що це зовсім не мозоль, а бородавка, яка потребує лікування, а не просто видалення. Тому у цій публікації розкрито тему: як відрізнити бородавку від інших новоутворень на шкірі.

Варто навчитися відрізняти доброякісне новоутворення вірусної природи від проявів хвороб іншої етіології для успішного його видалення і вибору правильної терапії.

ПРО БОРОДАВКИ

Бородавки – це нарости на шкірі, які з’являються при активізації вірусу папіломи людини (ВПЛ), який знаходиться в крові більш ніж у 90% населення планети. Активне розмноження вірусу призводить до інтенсивного поділу клітин епітелію, порушення його функцій ороговіння, в результаті якого і з’являються патологічні зміни епідермісу. Новоутворення не завдають дискомфорту, не болять, мають круглу або вузликову форму, можуть бути прозорого, жовтого і навіть темно-коричневого кольору в залежності від виду.

Поверхня наростів груба і шорстка, а внутрішня структура часто містить корінь та інші нитчасті вкраплення або чорні крапки. Розміри одиничних бородавок коливаються від 1 мм в діаметрі до 1 см. Відразу кілька наростів можуть локалізуватися у визначеному місці на тілі людини (поверхня рук, пальців, стоп, обличчя, шиї, статевих органів). Численні нарости можуть, зливаючись між собою, займати значні за розмірами площі шкірних покривів.

ПРИЧИНИ ПОЯВИ БОРОДАВОК

ВПЛ передається від інфікованої людини до здорової через дрібні порушення цілісності шкіри (подряпини, порізи, ранки). Передача вірусу можлива при статевих і побутових контактах. Збудника легко підхопити в місцях громадського користування (басейн, сауна, пляж).

Бородавки на шкірі з’являються не відразу, а можуть почати рости навіть через кілька років після зараження. Перебуваючи в організмі людини, вірус, стримуваний захисними клітинами імунітету, спить.

Але варто імунітету трохи ослабнути, як тут же починається активізація збудника. Ослаблення імунітету відбувається внаслідок неправильного харчування, різних захворювань інфекційного або гормонального характеру, прийому контрацептивів, антибіотиків, впливу стресу, підвищеної пітливості рук і не дотримання елементарних правил особистої гігієни.

ВИДИ БОРОДАВОК

Існує кілька сотень штамів ВПЛ, кожен з яких тим чи іншим чином проявляється в людському організмі. Розрізняють кілька видів бородавок, що найбільш часто зустрічаються у людей:

  • звичайні або вульгарні – доброякісні новоутворення, що з’являються в основному на кистях рук, мають правильну округлу форму, корінь і шорстку оболонку. Таку бородавку важко видалити самостійно, залишена навіть найменша часточка кореня може провокувати розмноження бородавки і появу нових наростів;
  • плоскі, або юнацькі бородавки з’являються на обличчі, шиї, шкірі зап’ястя в основному у молоді. Вони практично не піднімаються над рівнем шкіри, гладкі на дотик, жовтого або блакитного відтінку, виростають відразу у великій кількості;
  • підошовні бородавки виникають від носіння незручного взуття та постійного дискомфорту в області стопи. Від мозолі підошовну бородавку можна відрізнити за добре помітним множинним сосочком під зовнішньою грубою оболонкою, що покриває значну ділянку стопи. Оболонка суха, зморщена, покрита тріщинами і легко відділяється;
  • старечі або себорейні бородавки ростуть тривалий період часу. Часом остаточне формування їх закінчується через десятиліття, після появи першого незначного напівпрозорого наросту. Зрілі бородавки коричневого кольору, маслянисті на вигляд, покривають шкіру спини, рук і голови, легко видаляються;
  • гострокінцеві бородавки або кондиломи вважаються найбільш небезпечним видом, розташовані в інтимних місцях у чоловіків і жінок, включаючи слизову оболонку піхви і шийки матки. На вигляд — це м’які поодинокі або множинні сосочки на ніжці злегка витягнутої форми, рожевого кольору, що нагадують півнячий гребінець. Деякі штами вірусу, які провокують появу загострених кондилом є онкогенними і можуть призвести до раку шийки матки або статевого члена.

У ЧОМУ НЕБЕЗПЕКА?

  • Бородавки небезпечні своєю здатністю до переродження. Навіть найменша бородавка, якщо її випадково травмувати, може почати кровоточити.
  • У ранку легко потрапляє інфекція, яка стимулює клітини наросту до придбання ними злоякісних властивостей. Ризик переродження бородавки незначний, однак, будь-який інфекційний процес в її тканинах може спровокувати небажані наслідки, аж до зараження крові і раку.
  • Також новоутворення схильні до розмноження. Випадково травмувавши наріст методом тертя, здирання (особливо на руках під час фізичної роботи), можна замість однієї бородавки отримати кілька.

Будь-які шкірні патології – результат внутрішнього стану організму, тому не варто поверхнево ставитися до них. Зміни шкірного покриву завжди потребують консультації лікаря (дерматолога, а іноді і онколога).

У ЧОМУ ВІДМІННІСТЬ БОРОДАВОК І РОДИМОК

Основними відмітними ознаками бородавки від родимки або родимої плями є:

відтінок – родимки завжди темніше бородавок, які зазвичай світлого рожевого, жовтого кольору;

форма – бородавка щільно зростається з шкірою, як би складаючи з нею єдине ціле, родимка ж нагадує абсолютно окрему структуру, немов приклеєну до поверхні;

тактильні відчуття – родимка м’яка, гладка і приємна на дотик. Бородавка жорстка, тверда і шорстка;

локалізація. Бородавки люблять з’являтися відразу у множинній кількості, родимки – відокремлені поодинокі елементи.

Як відрізнити родимку від бородавки

Як відрізнити родимку від бородавки

Будь-які зміни кольору, форми або розміру родимки, травмування її, кровотеча, почервоніння, зміна кольору шкіри навколо неї, свербіж, лущення, виділення рідини – однозначний привід терміново звернутися до лікаря. Здорова родимка має круглу симетричну форму, тому асиметрія її країв вважається небезпечним ознакою. Людям з великою кількістю родимок на тілі не можна довгий час перебувати під прямим сонячним випромінюванням, що може спровокувати переродження їх в рак. Вроджені невуси рідко піддаються змінам і менш небезпечні, ніж придбані.

ПРО ІНШІ УТВОРЕННЯ НА ШКІРІ

Папілома також є наслідком розмноження в крові ВПЛ. Відміна від бородавки папіломи в тому, що остання більш м’яка, має ніжку, через яку відбувається живлення кров’ю її судин, наповнюють внутрішність. Бородавка ж кровоносних судин не має, її вміст сухий, що сильно зрісся з епітеліальним шаром шкіри. На відміну від бородавки, папіломи можуть боліти, свербіти і дуже легко травмуються, що приводить до рясного виділення крові.

КЕРАТОМА

Кератома, як і родимка, може з’явитися після надмірного впливу на шкіру ультрафіолетових променів, а також з причини дисбалансу гормонів. Це бляшки розміром до 2 см, що нагадують веснянки. Крім походження, основною відмінністю від бородавки є плоска форма кератом і темно-коричневий або чорний колір. Новоутворення також схильне до переродження, тому його краще видалити.

Кератома

Кератома

ГЕМАНГІОМА

Гемангіому від бородавки легко відрізнити за зовнішнім виглядом – це червона зморщена пухлина або м’яка пляма неправильної форми, утворена на поверхні шкіри при порушенні властивостей підшкірних судин. Найбільш часто гемангіома зустрічається у новонароджених немовлят. У дитини вона активно росте на обличчі, животі та інших м’яких тканинах, займаючи значну площу, протягом шести місяців, після чого починає зменшуватися, поки не зникає зовсім.

Гемангіома

Гемангіома

При травмуванні пухлини, може відбутися її інфікування, що стає причиною запалення. Гемангіоми великих розмірів можуть порушувати згортання крові, збільшувати утворення тромбів, тому їх слід видаляти.

МЕЛАНОМА

Меланома – злоякісне і найбільш небезпечне шкірне новоутворення, вважається початковою стадією раку. На фото можна розглянути пухлину з нерівними краями і нерівномірним кольором, що підноситься над поверхнею шкіри, часто кровава і вкрита виразками, утворена з клітин, що виробляють меланін.

Меланома

Меланома

Після діагностики меланоми потрібно не тільки її видалення, але й курс хіміотерапії, щоб знищити ракові клітини, які встигли проникнути в кров. З’являється пухлина після зловживання засмагою (у тому числі в солярії) і в результаті генетичної схильності.

МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ

Видалення бородавки – єдиний спосіб убезпечити оточуючих від зараження вірусом, що запобігає появі нових новоутворень. Метод видалення має визначати тільки кваліфікований лікар.

** Запрошуємо всіх бажаючих до нашого центру на діагностику новоутворень на шкірі за допомогою дерматоскопії. З 1 вересня до 1 жовтня стартує акція: знижка 50 % на процедуру діагностики шкірних новоутворень. Це всього 50 гривень. Записуйтеся: (097) 49 08 990  (0432) 68 01 52

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *