КУРСИ КОСМЕТОЛОГІВ У ВІННИЦІ

КУРСИ КОСМЕТОЛОГІВ У ВІННИЦІ

НА ПРОТЯЗІ КОЖНОГО МІСЯЦЯ ДО 25 ЧИСЛА ПРОХОДИТЬ НАБІР У НАСТУПНІ ГРУПИ КУРСІВ КОСМЕТОЛОГІВ У ВІННИЦІ. ЗАПИСУЙТЕСЬ ЗАРАЗ! Далі »

КАРБОКСИТЕРАПІЯ У ВІННИЦІ

КАРБОКСИТЕРАПІЯ У ВІННИЦІ

Карбокситерапія вважається одним з різновидів мезотерапії. Суть процедури полягає у введенні під шкіру діоксиду вуглецю (вуглекислого газу). Мета процедури — стимулювання вироблення колагену і регенерація тканин. Далі »

ЛІКУВАННЯ ПІДЛІТКОВИХ ВУГРІВ У ВІННИЦІ

ЛІКУВАННЯ ПІДЛІТКОВИХ ВУГРІВ У ВІННИЦІ

Здорова та красива шкіра у підлітка - це реально! Не дайте вуграм та акне шансу вплинути на Вашу самооцінку та зовнішній вигляд! Далі »

ДЕРМАТОСКОПІЯ: СУЧАСНА ДІАГНОСТИКА РОДИМОК ТА УТВОРЕНЬ

ДЕРМАТОСКОПІЯ: СУЧАСНА ДІАГНОСТИКА РОДИМОК ТА УТВОРЕНЬ

Головна перевага дерматоскопії в тому, що це дослідження абсолютно безболісне. При цьому шкіра не пошкоджується. Це свого роду фотографія зі збільшенням і спеціальною ід світкою. Вже через 2-3 хвилини фахівець ставить діагноз. Далі »

 

Обережно – філери! Наслідки непрофесійної роботи та неякісних препаратів

Контурна пластика філерами на основі гіалуронової кислоти вважається однією з найбезпечніших естетичних процедур. Однак ускладнення все-таки можливі. Що це за ускладнення і як можна з ними впоратися?

Спеціалістів по контурній пластиці нерідко порівнюють зі скульпторами. Розгладити зморшки, вирівняти овал обличчя, надати об’єм губам, повернути юнацьку округлість щок – все це можуть філери. Але за роки їх інтенсивного використання косметологи зіткнулися з певними проблемами. І дуже важливо приймати їх до уваги, збираючись на процедуру.

Побічний ефект чи ускладнення після філерів?

При введенні філерів можливі дві групи проблем: небажані побічні ефекти і ускладнення.

Небажані побічні ефекти після філерів

До них відносяться стани, які косметолог, в принципі, може очікувати. Але вони безпосередньо не загрожують здоров’ю пацієнта і досить легко коригуються. До цих проблем відносяться:

Гематоми. Невеликий синець в зоні ін’єкції виникає через пошкодження дрібних судин голкою.

Набряклість після ін’єкцій. Є природною запальною реакцією тканин на будь-яку травму. Згадайте, як набрякає місце ударів.

Порушення чутливості. З’являється з-за тимчасового «здавлювання» філером нервів.

Поява пігментації в місцях введення філера. У відповідь на травму клітини меланоцити шкіри іноді починають виробляти пігмент меланін.

Ефект Тиндаля. З-за тривалого посттравматичного набряку тканин порушується робота судин шкіри, змінюється будова їх стінки. В результаті при ламанні світла під шкірою «просвічують» блакитні або рожеві смуги, іноді стають помітними довколишні судини. Найчастіше цей побічний ефект після філерів виникає, коли занадто щільний філер вводиться досить близько до поверхні шкіри.

Ускладнення після філерів

Ускладнення теж досить часто можна передбачити. Але, на відміну від побічних ефектів, їх наслідки носять негативний характер, позначаючись на здоров’ї та естетичному результаті процедури. Ускладнення завжди пов’язані з призначенням якогось способу лікування — тобто вимагають безпосереднього медичного втручання.

Некроз тканин. Це найбільш грізне ускладнення після філерів, що виникає через потрапляння гелю в судину або компресії (стискання) судин.

Довгострокове порушення чутливості в місці ін’єкції. Як і короткострокове, є наслідком «передавлювання» нервів філером.

Контурування (поява) препарату під шкірою. Спостерігається, якщо філер вводиться занадто близько до поверхні шкіри.

Побіління шкіри в місцях ін’єкцій. Це ускладнення після філерів виникає з цілого ряду причин. Миттєве побіління без болю може бути викликаним наявністю в препараті анестетика лідокаїну.

Побіління, що супроводжується різким болем – емболією («закупоркою») судини при попаданні в неї препарату. Іноді цей стан викликає ішемія (порушення кровопостачання) капілярів дерми – цей стан, як правило, проходить сам по собі з плином часу.

Фіброз. Ущільнення шкіри в місці ін’єкцій, що виявляється у виробленні нових волокон колагену і розростанні сполучної тканини, є природною реакцією тканин на будь-яку чужорідну речовину. Таким чином, організм намагається від неї відмежуватися. Але іноді це розростання носить надлишковий характер – ущільнення шкіри стають занадто помітними. На відміну від рубців фіброзні утворення містять достатню кількість кровоносних судин.

Гранульоми — крихітні вузлики, проступають на поверхні шкіри. Такі ускладнення після філерів з’являються в результаті прагнення організму відгородитися від чужорідної речовини. Чужорідне тіло попадає в своєрідні капсули. Гранульоми бувають як запального, так і незапального характеру.

Зміна рельєфу шкіри в області введення філера. Виникає міграція філера, його нерівномірний розподіл або введення надто близько до поверхні шкіри.

Ускладнення після філерів

Ускладнення після філерів

Коли виникають ускладнення після філерів?

Побічні ефекти і ускладнення після філерів також поділяються за часом виникнення та за ступенем тяжкості.

За часом виникнення побічні ефекти і ускладнення бувають ранніми і відстроченими.

Ранні небажані явища — наприклад, гематоми або побіління шкіри — виникають відразу ж після введення філера. Відстрочені – інфікування зони ін’єкції, гіперпігментація на місці гематоми та ін. – з’являються через кілька діб чи пізніше.

До відстрочених ускладнень після філлеров також відноситься «реакція віддаленої гіперчутливості». Вона є результатом імунного конфлікту — імунітет довго намагається «домовитися» з привнесеною ззовні речовиною і все-таки визнає її сторонньою. Це вкрай рідкісне ускладнення найчастіше виникає при введенні біодеградуючих (або ж неякісних) препаратів.

Ускладнення після філерів

По ступенях тяжкості небажані явища умовно можна розділити на легкі, середньої важкості і важкі.

Якщо небажані побічні ефекти після філерів (ті ж гематоми) найчастіше проходять самі собою, на ускладнення лікар повинен реагувати негайно. При підозрі на розвиток некрозу, причиною якого є стиснення судини або нерва, лікарю в першу чергу необхідно вийти з операційного поля і відразу ж припинити введення препарату. А в подальшому провести певні маніпуляції. Наприклад, жорсткий масаж цієї зони. А потім – холодні примочки, які дозволяють уникнути подальшої компресії судин.

При появі великих гематом і набряків можливе призначення системних протизапальних і протинабрякових препаратів.

Хто винен і що робити?

Виникнення проблем після контурної пластики пов’язано з двома основними чинниками. 95% ускладнень і побічних ефектів після філлеров припадає на помилки техніки введення. Це можуть бути елементарні недотримання правил гігієни, обробки операційного поля (недостатнє очищення шкіри перед процедурою), занадто глибоке чи поверхневе введення філера, перевищення рекомендованого обсягу філера. І тільки 5% ускладнень після філерів пов’язані з дефектами матеріалу, тобто неякісних препаратів.

При великій кількості філерів на ринку неякісних матеріалів зустрічається не так багато. До них відносяться нелегально ввезені препарати або ті, що недавно з’явилися, які не пройшли достатньої кількості клінічних випробувань.

Які заходи може вжити пацієнт, щоб уникнути цих ускладнень?

Проводіть процедуру тільки в спеціалізованій клініці, де дотримуються всі правила септики й антисептики і маються необхідні засоби невідкладної допомоги.

Не полінуйтеся переконатися в кваліфікації лікаря. На жаль, в практиці косметолога небажані явища зустрічаються не так вже рідко. І тим частіше, чим більше стаж роботи косметолога. Це залежить не тільки від досвіду лікаря, але і від кількості різних пацієнтів. Однак при спілкуванні з досвідченим фахівцем цей ризик, безумовно, менше. Крім того, він знає, як з ними впоратися.

Зверніть увагу, наскільки ретельно на консультації лікар збирає анамнез – цікавиться перенесеними і наявними захворюваннями, прийнятими препаратами. Така розмова дозволяє уникнути ускладнень і побічних ефектів після філерів. Різні аутоімунні захворювання можуть стати причиною появи гранульом, а прийом певних препаратів – привести до імунодепресії.

При проведенні контурної пластики повинні використовуватися тільки сертифіковані препарати. Ця інформація обов’язково є в клініці. Перед процедурою їх назва та номер обов’язково заносяться у медичну карту. Неухильно дотримуйтесь рекомендацій лікаря до і після процедури.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *