Правильне харчування при вугровій хворобі
Зрозуміло, що харчування не має прямого впливу на виникнення акне. Про те, що саме викликає це неприємне захворювання ми вже говорили. Але захворювання шлунково-кишкового тракту повязано зі станом шкіри. Тому перш ніж розпочати лікування вугрового висипу, необхідно переглянути свое меню, і можливо, відгорегувати його.
Головне, щоб щодня під час прийому їжі відбувалося поповнення необхідних організму вітамінів і мікроелементів. Це, в першу чергу, кальцій, фосфор, калій, хром, сірка, селен, цинк, вітаміни, А, С, РР і вітаміни групи В.
Кальцієм багаті молочнокислі продукти, багато фруктів і овочі. Багато фосфору міститься в рибі, в сирах, яйцях. Недолік калію можна заповнити, додавши в свій раціон родзинки, урюк, чорнослив і капусту. Хром міститься у яловичій печінці і бобових — гороху, квасолі, сої.
Вітамінами, А, С і РР багаті молоко, сметана, морква, томати, перець, печінка морських риб, лимони, смородина, шипшина, квашена капуста, м’ясо, печінка, нирки. Вітаміни групи В містяться в дріжджах, кукурудзяній муці, м’ясі та висівках.
Фрукти і овочі, багаті рослинними волокнами, у тому числі й клітковиною, покращують моторику кишечника, сприяють більш швидкому просуванню їжі, очищенню від токсинів і калових мас.
Для заповнення сприятливої мікрофлори травного тракту досить корисні кисломолочні продукти. Жирні сорти риб (палтус, лосось, тунець, сардини, скумбрія і т.п.), молюски містять багато омега-3 жирних кислот, а також вітаміну А, які й допомагають боротися з висипаннями на шкірі. Якщо пацієнт вживаєте рибу рідше двох разів на тиждень, то йому необхідно приймати риб’ячий жир в капсулах.
Найбільш прийнятними способами приготування їжі є відварювання, запікання і обробка парою. Вони дозволяють зберігати більше корисних речовин і не використовувати рослинних олій. Харчуватися необхідно не менше 3 — 4 разів на день, приділяючи прийому їжі достатньо часу.
Варто пам’ятати, що акне може виникати внаслідок порушення обміну речовин або якої-небудь харчової алергії. Тому добре б вести харчовий щоденник, щоб виявити цей зв’язок. При цьому встановленим є, що наступні продукти можуть провокувати виникнення акне:
1. Солодке і борошняне. Цукор-рафінад, цукерки, випічка (торти, пироги, печиво), морозиво, чіпси, крекери, газовані солодкі напої, соки з пакетиків і соковмісні напої — усі ці продукти провокують появу акне. Варто замінити солодкі напої на просту чисту воду, трав’яні і зелений чаї. Замість цукру — більше солодких фруктів і сухофруктів, а також мед. Можна використовувати тростинний цукор, він не рафінований, тому добре засвоюється організмом, містить корисні поживні речовини.
2. Горіхи. Бразильський, волоський горіхи, фундук, мигдаль, фісташки, арахіс (включаючи і арахісове масло) також можуть провокувати виникнення акне. Повністю відмовлятися від горіхів не варто, тому що багато видів містять цинк, необхідний для здоров’я шкіри і інші речовини корисні для всього організму в цілому. Просто необхідно їсти не багато за один прийом і віддавати перевагу не смаженим горіхам.
3. Жирні молочні продукти. З усіх молочних продуктів віддавати перевагу слід йогуртам з вмістом живих йогуртових культур (ацидофільних бактерій), які покращують обмін речовин і сприяють виведенню токсинів з організму.
4. М’ясо. Містить природні гормони тварин, а ще гормони росту, що вносяться у корми для тварин. Нейтральні продукти — це індичатина, курятина, кролятина. Вони не впливають на виникнення або зникнення акне.
5. Жири. Варто відмовитися від смажених і жирних продуктів. Не використовуйте дезодоровані, рафіновані і гідрогенізовані олії. Віддайте перевагу олії холодного віджиму.
6. Кофеїн. Збільшує вироблення гормону стресу кортизолу, а стрес є одним із збудників акне. А ось какао — нейтральний продукт, що не впливає на акне. Висипання на шкірі провокують цукор і молоко, що входять в шоколад. Тому, краще зупинити свій вибір на гіркому шоколаді з вміст какао не менше 70%.
Скорегуйте своє харчування відповідно до особистих побажань та рекомендацій лікаря і дуже скоро ви побачите результат.
Добавить комментарий