Як правильно діагностується целюліт?
Лікування целюліту – це довготривалий та важкий процес, який не завжди приносить бажаний результат. Навіть не дивлячись на велику кількість різноманітних антицелюлітних програм та методик, пацієнти не завжди залишаються задоволені деякими результатами процедур.
Та якщо не лікувати целюліт, то з часом, процес формування «апельсинової скоринки» посилюється супутніми причинами, такими як неправильне харчування, вживання алкоголю, недостатня фізична активність, надмірна психоемоційна напруга, носіння незручного (тісного) одягу та взуття на високих підборах, захворювання шлунково-кишкового тракту та порушення осанки. Усе це має значення для управління різноманітними факторами ризику, але аж ніяк не може слугувати виправданням безуспішності лікування целюліту.
Дужа часто, причиною відсутності бажаного результату є неправильно поставлений діагноз.
Целюліт, або едематозну фібросклеротичну панікулопатію (ЕФП) необхідно відрізняти від зональних жирових відкладень – нозології. Непрофесійний косметолог не зажди зможе правильно діагностувати ці стани.
Целюліт – це медико-естетичний стан шкіри, патогенез якого можна поділити на 4 стадії, а клінічні проявлення – відповідно на 4 типи.
Перша стадія набряку характеризується венозно-лімфатичним застоєм, гіпоксією, збільшенням об’єму і недостатнім дренажем міжклітинної рідини, накопиченням продуктів катаклізму у позаклітинному просторі. Клінічна картина така: рихлість, пастозність тканин та помірна болючість підшкірно-жирової клітковини під час пальпації.
Друга стадія початкового фіброзу – це розрив сітки ретикулярних волокон, що зв’язують жирові клітини, дегенерація колагену і еластичних волокон з утворенням міжклітинного фіброзу, порушенням мілкої структури підшкірно-жирової клітковини в бік формування крупної дольчатої структури. Клінічно ця стадія проявляється пониженням місцевої температури, гіпопластичністю шкіри, парестезіями, симптомом «апельсинової скоринки», який візуалізується при спробі взяти шкіру складочкою.
Третя стадія фібросклерозу, мікро- та макровузликів характеризується погіршенням стану колагену та ретикулярних волокон, що сприяє утворенню фіброзної тканини навколо адипоцитів.
У четвертій стадії гіпертрофія жирових клітин і злиття мікро вузликів приводить до формування більш крупних вузлів. Шкіра набуває типового рельєфу «матрацу з вузликами», болючість при пальпації стає вираженою. При напрузі м’язів відбувається зміщення підшкірно-жирової тканини за рахунок фіброзного каркасу.
Тільки після ретельного визначення стадії целюліту можна говорити про подальше лікування та усунення небажаних наслідків. Вибір способу лікування також визначається тільки після попереднього діагностування кваліфікованим косметологом.
У нашому центрі ви завжди можете пройти огляд квалфікованим лікарем та не сумніватися, що наші методики лікування целюліту у Вінниці є найкращими.
Добавить комментарий