КУРСИ КОСМЕТОЛОГІВ У ВІННИЦІ

КУРСИ КОСМЕТОЛОГІВ У ВІННИЦІ

НА ПРОТЯЗІ КОЖНОГО МІСЯЦЯ ДО 25 ЧИСЛА ПРОХОДИТЬ НАБІР У НАСТУПНІ ГРУПИ КУРСІВ КОСМЕТОЛОГІВ У ВІННИЦІ. ЗАПИСУЙТЕСЬ ЗАРАЗ! Далі »

КАРБОКСИТЕРАПІЯ У ВІННИЦІ

КАРБОКСИТЕРАПІЯ У ВІННИЦІ

Карбокситерапія вважається одним з різновидів мезотерапії. Суть процедури полягає у введенні під шкіру діоксиду вуглецю (вуглекислого газу). Мета процедури — стимулювання вироблення колагену і регенерація тканин. Далі »

ЛІКУВАННЯ ПІДЛІТКОВИХ ВУГРІВ У ВІННИЦІ

ЛІКУВАННЯ ПІДЛІТКОВИХ ВУГРІВ У ВІННИЦІ

Здорова та красива шкіра у підлітка - це реально! Не дайте вуграм та акне шансу вплинути на Вашу самооцінку та зовнішній вигляд! Далі »

ДЕРМАТОСКОПІЯ: СУЧАСНА ДІАГНОСТИКА РОДИМОК ТА УТВОРЕНЬ

ДЕРМАТОСКОПІЯ: СУЧАСНА ДІАГНОСТИКА РОДИМОК ТА УТВОРЕНЬ

Головна перевага дерматоскопії в тому, що це дослідження абсолютно безболісне. При цьому шкіра не пошкоджується. Це свого роду фотографія зі збільшенням і спеціальною ід світкою. Вже через 2-3 хвилини фахівець ставить діагноз. Далі »

 

Родимка чи меланома? Як вчасно виявити небезпечне утворення?

Меланома. Діагностика меланоми.

За останні 20 років родимки стали найпоширенішою причиною звернення до дерматолога, косметолога і дерматоонколога. Особливо турбують пацієнтів пігментовані темно-коричневі невуси. Як правило, це новоутворення меланоцитарної природи. Поява на шкірі пігментних невусів меланоцитарної природи, як вроджених, так і набутих, закладається у внутрішньоутробному періоді розвитку людини. Ці невуси необхідно відрізняти від меланоми – злоякісної пухлини шкіри, яка відрізняється надзвичайно агресивним перебігом.

Меланома, відповідно до стандартів Всесвітньої Організації охорони Здоров’я (ВООЗ), це пухлина, розвиток якої визначається накопиченими за життя дозами ультрафіолету.

На рубежі XX і XXI століть зросла кількість людей із захворюванням на меланому. Середньорічний приріст захворюваності в світі не знижується протягом останніх двох десятиліть. За даними різних авторів, відсоток приросту коливається від 3% до 11%. Тому, діагностика меланоми – архіважливе завдання.

Є певна різниця між меланомою і родимкою. Це як різниця між злом і добром, де родимка виступає в позитивній ролі з-за своєї доброякісності, а меланома абсолютно точно на «темній стороні» – вона злоякісна. Проте і між цими протилежностями є зв’язок.

Родимка чи меланома?

Якщо мова йде про пігментний невус меланоцитарної природи, то серед вроджених невусів небезпечні:

  • середні (від 1,5 до 20 см) і великі (понад 20 см);
  • серед придбаних – диспластичні (підняті посередині, часто понад 5-6 мм, овальної або круглої форми з розмитими краями);
  • блакитні (темно-сині або блакитні, від 1 до 3 см, поверхня гладка і еластична);
  • невуси Шпітца (плоскої або напівшаровидной форми, близько 1 см, щільної консистенції, колір коливається від світло-червоного до темно-коричневого).

Дуже уважно слід відноситься до невусів рецидивних і Сетона (поверхнева зона пігментації, оточена ділянкою знебарвленої шкіри). Диспансерному спостереженню повинні підлягати пацієнти з численними невусами і пацієнти, в сім’ях яких у родичів була меланома та/або диспластичні невуси. Як правило, небезпечні родимки – це невеликі, чітко окреслені плями, не сильно виступаючі на шкірі і які мають однорідну структуру. Їх колір може змінюватись досить суттєво – від блідо-жовтого до глибокого чорного.

Який зв’язок родимки і меланоми? Чи дійсно є ризик переродження родимки у злоякісну пухлину?

Як правило, для переродження небезпечні новопридбані родимки у дорослих. Саме вони можуть приховувати в собі зародок пухлини. Меланома – це злоякісна пухлина. Як правило, після виявлення пухлини захворювання триває 3-4 місяці. Злоякісна пухлина підступна тим, що пацієнт її довго не помічає, а якщо і помічає, то вже на пізній стадії. Якщо ми діагностуємо меланому на пізній стадії, так званої «товстої меланоми», коли товщина пухлини понад 2 мм, прогноз фатальний. Завдання дерматологів, косметологів та лікарів інших спеціальностей полягає в тому, щоб діагностувати меланому на стадії «тонкої пухлини», тобто на ранній стадії.

Чому ми говоримо про те, що прогноз фатальний?

Тому, що сьогодні надійних додаткових методів лікування ще немає. Навіть хіміотерапія меланоми, імунотерапія, вакцинотерапія і т. п. не гарантують одужання. Ці методи лікування хворі переносять важко. Найкращий ефект дає тільки своєчасне висічення пухлини на ранній стадії захворювання.

Як виявити меланому?

На сьогодні існує чудовий метод — дерматоскопія. Це єдина процедура, що дозволяє побачити внутрішньошкірні зміни. При огляді вогнища ураження шкіри через дерматоскоп промені світла (освітлювач в ручних дерматоскопах вмонтований в ручку приладу) проходять всередину шкіри і відбиваються від глибоких шарів шкіри. Завдяки цьому стають помітні пігментні (меланоцитарні) і судинні зміни шкіри. І в цьому відбитому світлі стає можливим діагностувати меланому, пігментні, судинні та інші пухлини шкіри.

Якщо ж говорити про виявлені небезпеки самим пацієнтом, то настороженість повинні викликати як всі невуси, що з’явилися у дорослих, і швидко змінюються, так і невуси, що існують з дитинства. Злоякісні пухлини та невуси, які «перероджуються» з доброякісних у злоякісні, супроводжуються такими патологічними змінами, як швидкий ріст пухлини, зміна її конфігурації та об’єму, кольору, поява свербежу, печіння, біль, виразка на поверхні. Тривожні зміни можуть бути різного типу, і чим більше таких змін спостерігається, тим ґрунтовнішим є привід підозрювати меланому. Коли ж підозри підтверджуються, пацієнт направляється до лікаря-онколога.

Враховуючи вищесказане, не відкладайте візит до дерматолога якщо у вас викликає підозру хоча б одна родимка. Така проста процедура, як дерматоскопія, що вчасно проведена, може врятувати вам життя! Запрошуємо на дерматоскопію до нашого центру. Телефонуйте: 

(097) 49 08 990      (0432) 68 01 52

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *